Portakal Çiçeği Karnavalı'nda engelliler de hünerlerini sergiledi

04 Nisan 2015 Cumartesi 15:56

Portakal Çiçeği Karnavalı kapsamında Ayas Engelliler Sanat ve Spor Kulübü Derneği, Özel Yeni Ayas Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, Mavi Su Engelliler Sanat ve Spor Kulübü Derneği ve Ayas Sağlık Koleji işbirliğiyle, özellikle zihinsel...

Portakal Çiçeği Karnavalı'nda engelliler de hünerlerini sergiledi

Portakal Çiçeği Karnavalı kapsamında Ayas Engelliler Sanat ve Spor Kulübü Derneği, Özel Yeni Ayas Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, Mavi Su Engelliler Sanat ve Spor Kulübü Derneği ve Ayas Sağlık Koleji işbirliğiyle, özellikle zihinsel engelliler olmak üzere özel çocukların sanat atölyesi çalışmaları sergilendi. ‘Anadolu ve Osmanlı’dan Esintiler’ isimli sergi Adana Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Fuayesi’nde beğeniye sunuldu. Serginin açılışına Adana Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Durmuş Ökten ve Adana Kent Konseyi Engelli Meclis Başkanı Ali Duran Karakaya da katıldı. 50 çalışmanın bulunduğu sergide hat, Türk işi motifler, Mevlana motifleri gibi sanat unsurlarından oluşan eser yer alıyor. ‘Bizlere olanak tanıyın, sizlere neleri başarabileceğimizi gösterelim’ sloganıyla yola çıkan engelliler, birbirinden güzel eserleriyle büyük beğeni topladı. Sergi açılışında ayrıca down sendromluların çifte telli gösterisi ve 7 Bölgeden Esintiler Ritm Grubu’nun müzik gösterisi yer aldı.

Adana Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Fuayesi’ndeki sergi açılışı ve gösterilerin ardından, Şinasi Efendi Sokağı’nda bütün hızıyla devam eden Portakal Çiçeği Karnavalı’na katılım gerçekleştirildi. Elele Özel Eğitim Okulu’nun mehteran gösterisi ile Yeni Yaşam Özel Eğitim Okulu ve Altıneller Özel Eğitim Okulu’nun spor ve dans gösterileri, karnavala renk kattı.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x