Prof. Dr. Özkanca’dan Melikgazi Belediyesi'ne ziyaret

14 Şubat 2013 Perşembe 16:26

Kayseri Melikşah Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Reşit Özkanca, Kayseri Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç ’ı makamında ziyaret ederek, şahsına gösterilen dostluk ve arkadaşlıktan dolayı teşekkür etti. Melikşah Üniversitesi'nin...

Prof. Dr. Özkanca'dan Melikgazi Belediyesi'ne ziyaret

Kayseri Melikşah Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Reşit Özkanca, Kayseri Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç ’ı makamında ziyaret ederek, şahsına gösterilen dostluk ve arkadaşlıktan dolayı teşekkür etti.

Melikşah Üniversitesi'nin Melikgazi ilçe sınırları içerisinde yer aldığını hatırlatan Rektör Prof. Dr. Reşit Özkanca, “Melikgazi Belediyesi Kayserimizin en büyük ilçesidir. Hem nüfusu, hem ticaret merkezi hem de üretim ve sanayi bölgelerinin bu bölgede olması büyük nüfus hareketliliğin yaşanmasına neden olmaktadır. Melikgazi Belediyesi özellikle çevre dostu bir belediye olarak bilinmektedir. Biz Melikşah olarak buna şahidiz. Çünkü özellikle üniversitemizin yerleşim alanı ile çevresinde gerçekleştirdiği çalışmalar ile hem üniversitemiz yönetimi ve hocaları hem de öğrencilerimizce takdir edilmektedir. Üniversitemizde 36 ülkeden 200 öğrenci bulunmaktadır. Dolayısı ile Kayseri artık uluslararası bir okula sahiptir." dedi.

Kayseri ilinin bir bölge şehri olduğunu ve şu anda 4 olan üniversite sayısının önümüzdeki yıllarda beşe çıkacağını bunun alt yapısının şu anda hazır olduğunu belirten Başkan Memduh Büyükkılıç, Melikşah Üniversitesi'nin Melikgazi ilçe sınırları içerisinde yer aldığını bu neden ile Melikgazi Belediyesi'nin hizmet ve yatırımlarından direkt olarak yararlandığını kaydetti.

Kurucu Rektör olarak görev yapan ve şu anda bir başka göreve atanan Prof. Dr. Reşit Özkanca’nın bilgisi, tecrübesi ve özverili çalışması ile Melikşah Üniversitesi’ni kısa sürede bir dünya üniversitesi haline getirdiğini ifade eden Başkan Memduh Büyükkılıç, Prof. Dr. Reşit Özkara’ya bundan sonraki görevinde başarılar dilediğini ve artık Kayseri’nin gönüllü bir eğitim elçisi olduğunu sözlerine ekledi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x