Pülümür'de 'Doğadan Gelen Nimet' projesi uygulanacak

14 Şubat 2013 Perşembe 11:08

Tunceli'nin pülümür ilçesinde, Kalkınma Bakanlığı tarafından finanse edilen "Doğadan Gelen Nimet" projesi hayata geçiriliyor. Proje, 2013 yılı SODES projesi kapsamında Pülümür Köylere Hizmet Götürme Birliği ve eş finans kuruluşu...

Pülümür'de 'Doğadan Gelen Nimet' projesi uygulanacak

Tunceli'nin pülümür ilçesinde, Kalkınma Bakanlığı tarafından finanse edilen "Doğadan Gelen Nimet" projesi hayata geçiriliyor. Proje, 2013 yılı SODES projesi kapsamında Pülümür Köylere Hizmet Götürme Birliği ve eş finans kuruluşu olarak Pülümür Birlik ve Arıcılık Gıda İnşaat Nakliye ve Turizm Ltd.Şti. tarafından yürütülüyor.

Konu hakkında açıklama yapan SODES Koordinatörü ve Birlik Müdürü Gürsel Koç, "Pülümür ilçesinin coğrafi yapısı, iklim koşulları ve bitki örtüsü bakımından arıcılığa elverişli olması nedeniyle projenin uygulanmasına ihtiyaç duyulmuştur. Amacı ise ilçemizde arıcılığın gelişmesi ve istihdam sağlanmasıdır. Projeye çok sayıda vatandaştan talep etmesi nedeniyle uygun kriterlere sahip 25 kursiyer seçilmiştir. Bunlar sekiz ay boyunca teorik ve uygulamalı ders görecektir. Ayrıca kurs bitiminden sonra Pülümür Halk Eğitim Merkezi ile işbirliği yapılarak kursiyerlere sertifika verilecektir." dedi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x