Safvet Koleji’nde sadece İngilizce konuşulan pazar kuruldu

26 Aralık 2012 Çarşamba 23:30

Özel Nilüfer Safvet Koleji öğrencileri İngilizce dersinde öğrendikleri konuları pekiştirmek ve doğal ortamda kullanmak amacıyla bir etkinlik düzenledi. Öğrenciler, 'School Bazaar' etkinliği adı altında okul koridorlarında oluşturduğu...

Safvet Koleji'nde sadece İngilizce konuşulan pazar kuruldu

Özel Nilüfer Safvet Koleji öğrencileri İngilizce dersinde öğrendikleri konuları pekiştirmek ve doğal ortamda kullanmak amacıyla bir etkinlik düzenledi. Öğrenciler, 'School Bazaar' etkinliği adı altında okul koridorlarında oluşturduğu “Pazar Yeri Ortamı“ ilgi odağı oldu.

Öğrenciler kendilerine özgü seçtikleri rengarenk, ilginç kıyafetleriyle getirdikleri meyve ve sebzeleri arkadaşlarına ve öğretmenlerine İngilizce olarak sattı. Bir günlük manav olmanın mutluluğunu doyasıya yaşayan öğrenciler getirdikleri malzemeleri en güzel ve en iddialı bir şekilde satmak için arkadaşlarıyla kıyasıya yarıştı. Pazarda alışveriş yapmak için istenen tek şart ise İngilizce konuşmak.

Okul Müdürü İsmail Göbül etkinlik hakkında şu bilgiyi verdi: ”Öğrencilerimizin bu eğlenceli etkinlikten ve özellikle satışlardan dolayı yaşadığı mutluluk görülmeye değerdi. Etkinliği görenler çocukların sanki halk pazarındaymış gibi satış yaparak bu yaşta ne kadar tecrübeli iş yaptıklarını görmüş oldu.”

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x