Şahinbey’de geçen yıl 15 bin 338 konuta yapı ruhsatı verildi

21 Ocak 2013 Pazartesi 15:59

Gaziantep Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, ilçede bir taraftan kentsel dönüşüm yapılırken, diğer taraftan modern konutlaşmanın hızlı bir şekilde devam ettiğini belirtti. Tahmazoğlu, belediye olarak 5 bin adet konut yapımına...

Şahinbey'de geçen yıl 15 bin 338 konuta yapı ruhsatı verildi

Gaziantep Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, ilçede bir taraftan kentsel dönüşüm yapılırken, diğer taraftan modern konutlaşmanın hızlı bir şekilde devam ettiğini belirtti. Tahmazoğlu, belediye olarak 5 bin adet konut yapımına ek olarak 2012 yılı içinde özel sektöre 15 bin 338 konut yapımı için ruhsat verildiğini söyledi.

Mehmet Tahmazoğlu, kentsel dönüşüm konusunda açıklamalarda bulundu. Yüzde 80’i çarpık yapılaşmanın olduğu Şahinbey ilçesinde modern konutlaşmanın hızlı bir şekilde devam ettiğini kaydeden Tahmazoğlu, “İlçe genelinde 4 bölgede yaptığımız kentsel dönüşüm çalışmamız Türkiye’ye örnek gösterilmekte. Bir taraftan kentsel dönüşümle çarpık yapıları ortadan kaldırırken, diğer taraftan vatandaşlarımız için tüm sosyal donatıları olan modern konut alanları yapıyoruz. Şahinbey Belediyesi olarak Etiler'de 296 konut ve 300 Evleri tamamladık, sahiplerine teslim ettik. Şuanda, ‘Çamlıca 1071’ konut alanımızda 379, Mavikent’te 2 bin 340 ve Yeşilvadi’de 702 konutumuzun inşası devam ediyor. Bu konutlarımıza ek olarak geçmiş yıllara oranla çok yüksek olacak şekilde 2012 yılı üçünde özel sektöre 15 bin 338 adet konut yapımı ruhsatı verilmiştir.” dedi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x