Şahinbey’in Bursalı misafirleri projelere hayran kaldı

06 Mayıs 2013 Pazartesi 13:28

Bursa Osmangazi Belediyesi, Türkiye genelinde örnek projeler üreten Şahinbey Belediyesi’nin yapmış olduğu çalışmaları yerinde gezdi.Şahinbey Belediyesi tarafından hizmete sunulan ve çalışmaları devam eden alanların gezildiği hizmet turuna...

Şahinbey'in Bursalı misafirleri projelere hayran kaldı

Bursa Osmangazi Belediyesi, Türkiye genelinde örnek projeler üreten Şahinbey Belediyesi’nin yapmış olduğu çalışmaları yerinde gezdi.

Şahinbey Belediyesi tarafından hizmete sunulan ve çalışmaları devam eden alanların gezildiği hizmet turuna Bursa Osmangazi belediye başkan yardımcıları, Kenan Akan, Halil Döner, İmar Müdürü Ahmet Donbahoğlu ve Özel Kalem Müdürü Orhan Molasalih katıldı. Sırasıyla Şahinbey Belediyesi tarafından hizmete sunulan Bostancı Kültür Evi, Şahinbey Parkı ve Savaş Müzesi yanı sıra çalışmaları devam eden kentsel dönüşüm alanları Nuripazarbaşı, Yazıcık, sokak sağlıklaştırma, Mavikent Konutları, Şahinbey Sanayi Sitesi, Hanımlar Yüzme, Spor ve Kültür merkezi ve Güneykent Park ve sosyal tesis alanları gezildi.

Şahinbey Belediyesi’nin yapmış olduğu çalışmalardan övgüyle bahseden Bursa Osmangazi Belediye Başkan Yardımcısı Kenan Akan, “Eski yerleşim yerlerinde tarihi yapıların restorasyonu ve çarpık yapılaşmanın olduğu alanlarda kentsel dönüşüm yaparak örnek bir çalışma sergilemektedir. Bu çalışmaları yerinde tek tek gezdik gördük ve bunu çok istikrarlı bir şekilde devam ettiğini görüyoruz. Dolayısıyla biz bunun diğer illere de örnek olacağını düşünüyoruz. Bunu yapan Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu’na ve ekibine teşekkür ediyoruz.” dedi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x