Sakarya'da Karadeniz sahili atıklardan arındırılıyor

04 Ağustos 2015 Salı 16:35

Sakarya'nın Karadeniz sahilindeki atıklar özel araçlarla temizleniyor.Sakarya Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Türker Vardar, Karasu, Kocaali ve Kaynarca sahil şeritlerinde ‘Sahiller Artık Daha Temiz’ projesi...

Sakarya'da Karadeniz sahili atıklardan arındırılıyor

Sakarya'nın Karadeniz sahilindeki atıklar özel araçlarla temizleniyor.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Türker Vardar, Karasu, Kocaali ve Kaynarca sahil şeritlerinde ‘Sahiller Artık Daha Temiz’ projesi kapsamında sahil düzenleme çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi.

Kuzey sahillerini mavi bayrakla buluşturmak adına Karasu Sahil Parkı ve Rekreasyon Projesi adımlarını attıklarını kaydeden Vardar; "Yaklaşık 60 kilometrelik sahil şeridinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Özel tasarlanmış araçlarımızla kumsaldaki atıkları temizliyoruz. Yüzeyden 25 santimetre derinlikte bulunan her türlü atıkların temizliğini yapıyoruz. Araçlarımız temiz deniz kumunu eleyerek, atıkları hazneye topluyor. Kuzey sahillerinde başlatmış olduğumuz çalışmalar kapsamında Karasu, Kocaali ve Kaynarca ilçelerimizin sahil şeritlerinde kısa süre içerisinde atıklardan arındırmayı hedefliyoruz" dedi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x