“Şapka kanununu takmayanlar, bizden yönetmeliği takmamızı istiyor“

31 Mart 2013 Pazar 17:54

Eğitim-Bir-Sen Başkan Yardımcısı Ali Yalçın, "Devrim kanunlarını, yürürlükte olan Şapka Kanununu uygulamayan şapka takmayanlar bize yönetmeliği takın diyorlar." dedi. Tokat Şubesi tarafından Reşadiye-Niksar-Turhal ve Erbaa ilçelerinde...

'Şapka kanununu takmayanlar, bizden yönetmeliği takmamızı istiyor'

Eğitim-Bir-Sen Başkan Yardımcısı Ali Yalçın, "Devrim kanunlarını, yürürlükte olan Şapka Kanununu uygulamayan şapka takmayanlar bize yönetmeliği takın diyorlar." dedi.

Tokat Şubesi tarafından Reşadiye-Niksar-Turhal ve Erbaa ilçelerinde düzenlenen teşkilat buluşmalarına katılmak üzere Tokat'a gelen Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Ali Yalçın, Tokat'ta ulusal ve yerel basın temsilcileri ile bir araya geldi. Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen ailesi olarak başlattıkları eylemin birçok sendikanın da destek açıklamasıyla her geçen gün yayılmaya devam ettiğini ifade eden Yalçın, "Başörtülü kadınlara da özgürlük içerdiği için Eğitim Sen ve Eğitim İş’in merkez yönetimi tarafından eleştirilen ama çoğu üyeleri tarafından da desteklenen eylemde laikçi jakoben kafalar bize yönetmeliği hatırlatıyor ve suç işlediğimizi söylüyorlar. Devrim kanunlarını, yürürlükte olan Şapka Kanununu uygulamayan şapka takmayanlar bize yönetmeliği takın diyorlar. Daha da ileri gidip sıkıyönetim komutanı edasıyla valiliklere talimat vermeye çalışıyorlar. Şapka Kanunu yürürlükte olduğu halde şapka takmayıp suç işleyen zevat, anayasal meşruiyeti olmayan yönetmeliğe tutunmaya yeltenmesin. Kamu çalışanları bu dayatmalardan bıkmıştır. Sadece kamu çalışanları değil millette illallah etmiştir." dedi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x