Sarıkaya’da Suriyeli mülteciler için başlatılan kampanya devam ediyor

08 Şubat 2013 Cuma 15:23

Yozgat’ın Sarıkaya ilçesinde faaliyetini sürdüren Ensar Derneği, Suriyeli mülteciler için ‘kardeşlik ölmesin’ adı altında başlattığı kıyafet ve battaniye kampanyası devam ediyor. Dernek Başkanı Hulusi Şahin, yaptığı açıklamada...

Sarıkaya'da Suriyeli mülteciler için başlatılan kampanya devam ediyor

Yozgat’ın Sarıkaya ilçesinde faaliyetini sürdüren Ensar Derneği, Suriyeli mülteciler için ‘kardeşlik ölmesin’ adı altında başlattığı kıyafet ve battaniye kampanyası devam ediyor.
Dernek Başkanı Hulusi Şahin, yaptığı açıklamada Suriye’deki savaştan kaçarak Türkiye’ye sığınan mültecilerin ihtiyaçlarının karşılanmasına katkı sağlamak için ‘kardeşlik ölmesin’ adı altında kıyafet ve battaniye yardım kampanyası başlattıklarını söyledi. Başkan Şahin, "Ülkemiz her zaman mazlumun garibin yanında olmuştur. Bu kapsamda Suriye’den kaçarak ülkemize sığınan mülteci kardeşlerimize sahip çıkarak onların huzurlu bir şekilde yaşamaları için bütün imkanları seferber etmiştir. Ülkemizin dört bir tarafında bu kardeşlerimiz için yardım kampanyaları devam ediyor. Bizde dernek olarak çadır kentlerde yaşayan mülteci kardeşlerimizin bu kış gününde kışlık giyecek ve battaniye ihtiyaçlarının karşılanmasına yardımcı olmak için böyle bir kapmaya başlattık."dedi.
Duyarlı vatandaşların evlerinde kullanmadıkları fakat kullanılabilecek kıyafet ve battaniyeleri Sarıkaya Kaplıca Mahallesindeki dernek binalarına getirmelerini isteyen Başkan Şahin,"Yardımseverlik, mazlumun yanında olmak bizim kültürümüzde geleneklerimizde var olan bir duygudur. Şuan ülkemize sığınan mültecilerin bu kış gününde eksikliklerinin giderilmesi için böyle bir kampanya başlattık. Normalde kampanyamızı bitirecektik. Fakat yardımların devam etmesi nedeniyle bir hafta daha uzattık. Mülteci kardeşlerimizin en fazla ihtiyaç duydukları şeyler, bayan ve çocuk kıyafetleri, mont, kaban, ayakkabı ve tabi ki de battaniyedir. Bizler bu gibi yardımların hepsini kabul ediyoruz. Şunu özellikle vurgulamak istiyorum getirecekleri giysi veya battaniyeler temiz ütülü ve kendimizin giyebileceği şekilde olmasını özellikle istiyoruz. Ayrıca PTT ve ilgili banka şubelerine de nakdi yardımda bulunabilirler. Bu vesile ile vatandaşlarımızı kampanyamıza destek olmaya davet ediyorum."diye konuştu.
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x