Şarkışla’da Kutlu Doğum coşkusu

18 Nisan 2013 Perşembe 17:32

Kutlu Doğum Haftası, Sivas’ın Şarkışla ilçesinde çeşitli etkinlikler ile kutlandı. Hafta dolayısıyla gerçekleştirilen program kapalı spor salonunda yapıldı. İmam hatip lisesi tarafından düzenlenen program, saygı duruşu ve İstiklal...

Şarkışla'da Kutlu Doğum coşkusu

Kutlu Doğum Haftası, Sivas’ın Şarkışla ilçesinde çeşitli etkinlikler ile kutlandı. Hafta dolayısıyla gerçekleştirilen program kapalı spor salonunda yapıldı. İmam hatip lisesi tarafından düzenlenen program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından öğrencilerin Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başladı.

İmam Hatip Lisesi Müdürü Ekrem Yurt, Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla Peygamber Efendimiz’i anlatan 'Örnek Hayatın' adlı şiirini okurken gözyaşlarına hakim olamadı.

Şarkışla Kaymakamı Davut Gül, imam hatip lisesinin önünün açılması ile bütün öğrencilerin başarısının artıracağına inandığını söyledi.

Kaymakam Davut Gül, Zambak ve Coşkun yayınlarının yaptığı sınavda türkiye birinci olan imam hatip lisesi 5. sınıf öğrencilerinden Yasin Tekin’e ödül verdi.

    Programa Şarkışla Kaymakamı Davut Gül ve eşi Gülden Gül Şarkışla, Belediye Başkanı Kasım Gültekin ve Eşi Şükriye Gültekin ile çok sayıda davetli katıldı
    
    Program, imam hatip lisesi öğrencilerinin söylediği ilahi ve kasidelerle son buldu.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x