Şehit Yakını ve Gazilere Devlet Ödünç Madalyası verildi

16 Mart 2015 Pazartesi 16:21

Osmaniye Valisi Kerem Al tarafından Osmaniye'de ikamet eden 3 şehit yakını ve 4 gaziye Devlet Övünç Madalyası tevcih etti.Madalya tevcih töreni öncesi konuşan Osmaniye Valisi Kerem Al, "Canlarından aziz bildikleri vatanı, inançları uğruna...

Şehit Yakını ve Gazilere Devlet Ödünç Madalyası verildi

Osmaniye Valisi Kerem Al tarafından Osmaniye'de ikamet eden 3 şehit yakını ve 4 gaziye Devlet Övünç Madalyası tevcih etti.

Madalya tevcih töreni öncesi konuşan Osmaniye Valisi Kerem Al, "Canlarından aziz bildikleri vatanı, inançları uğruna yardan ve serden vazgeçen aziz şehitlerimiz ve kahraman gazilerimiz için Bakanlar kurulunca kararlaştırılan ve Cumhurbaşkanımız tarafından onaylanan madalyaların takdimi için bir aradayız. Üç şehit yakınımıza ve dört gazimize bu madalyaları Cumhurbaşkanımız adına takdim etmekten onur duyuyorum. Bu vesile ile aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi bir kez daha minnet ve şükranla anıyorum. Şehitlerimize rahmet, gazilerimize uzun ömürler diliyorum. Onların yakınları milletimizin kutsal emanetidir, gönlümüz, kapımız onlara her zaman açık olacaktır." dedi.

Vali Kerem Al tarafından, Şehit Piyade Uzman Çavuş Bekir Atacan'ın babası Osman Atacan'a, Şehit Polis Memuru Ömer Artar'ın oğlu Hasan Artar'a, Şehit Polis Memuru Çağrı Doğan'ın babası Coşkun Doğan'a Malul Gazi Polis Memuru Yunus Bozdayı'ya, Malül Gazi Piyade Uzman Çavuş Akın Öçay'a, Malul Gazi Uzman Çavuş Kadir Teğek'e ve Malul Gazi Polis Memuru Ahmet Güler'e devlet övünç madalyası ve Beratları tevcih edildi.

Madalya töreninde bazı şehit ve gazi yakınları gözyaşlarını tutamadı.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x