Serikliler, kamuda kılık kıyafet özgürlüğü istedi

08 Şubat 2013 Cuma 17:16

Memur-Sen Konfederasyonu tarafından kamuda kılık kıyafet serbestisi talebiyle başlatılan '10 milyon imza kampanyası'na Antalya'nın Serik ilçesi de katıldı. Çınaraltı Meydanı'nda stant açan Eğitim-Bir-Sen, özgürlük için destek istedi....

Serikliler, kamuda kılık kıyafet özgürlüğü istedi

Memur-Sen Konfederasyonu tarafından kamuda kılık kıyafet serbestisi talebiyle başlatılan '10 milyon imza kampanyası'na Antalya'nın Serik ilçesi de katıldı.

Çınaraltı Meydanı'nda stant açan Eğitim-Bir-Sen, özgürlük için destek istedi. Vatandaşların büyük ilgi gösterdiği kampanyada ilk gün bine yakın imza toplandı. Kamudaki kılık kıyafet yasağını 'cinsiyet ayrımcılığı' olarak tanımlayan Eğitim-Bir-Sen Serik Temsilcisi İkram Ekiz, "Demokratikleşme yolunda önemli adımlar atan ve lider ülke olma konumunda olan Türkiye, bu ayıbından en kısa zamanda kurtulmalıdır.” dedi.

Memur-Sen Konfederasyonu olarak kuruldukları günden beri temel hak ve özgürlükleri savunduklarını, haksızlığa uğrayanların yanında olduklarını ifade eden Ekiz, toplanacak imzaları sendika merkezine ulaştırılacağını, oradad da Başbakanlık'a sunulacağını kaydetti.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x