Silifke Belediye Başkanı Öngel, çalışan gazetecilerle buluştu

10 Ocak 2013 Perşembe 18:29

Mersin’in Silifke ilçesi Belediye Başkanı Bayram Ali Öngel, çalışan gazetecilerle yemekte buluştu. Silifke Belediye Başkanı Bayram Ali Öngel, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla Silifke'de görev yapan ulusal ve yerel medya mensuplarına...

Silifke Belediye Başkanı Öngel, çalışan gazetecilerle buluştu

Mersin’in Silifke ilçesi Belediye Başkanı Bayram Ali Öngel, çalışan gazetecilerle yemekte buluştu.

Silifke Belediye Başkanı Bayram Ali Öngel, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla Silifke'de görev yapan ulusal ve yerel medya mensuplarına yemek verdi. Yemeğe yerel gazete sahipleri, ulusal ve yerel gazete çalışanları ile MHP Silifke İlçe Başkanı Özer Özel, Belediye Başkan Yardımcıları Eyüp Arslan, Mahmut Nasuhoğlu, Gani Coşkun, Belediye Basın Bürosu sorumlusu Mevlüt Partal katıldı.

Başkan Öngel, yemekte yaptığı konuşmada, basının vatandaşların haber alma özgürlüğünün güvencesi olduğunu kaydetti. Öngel, gazetecilerin halk adına önemli bir görevi ifa ettiğini ve bu görevi ifa ederken birçok zorluklarla karşı karşıya kaldıklarını belirtti. Öngel, " Gazetecilik, günün her vaktini yakın takip etmek ve tarihe not düşmek adına, hizmet vermeye çalışan kendileriyle övünülen bu günde dahi, kendilerini haber yaparak gündeme taşıyan bir meslektir. Gazetecilerimiz gerek halkın bilgi edinme özgürlüğünü yasal sınırlar içinde sonuna kadar sunan, gerekse halkın talep ve beklentilerini de dile getirerek önemli bir kamu görevini de yerine getirmektedir. Ekonomik ve sosyal sorunları cesaretle irdeleyen, basın meslek ilkelerine uyarak görev yapan basın emekçileri her türlü takdiri hak etmektedir. Bu vesile ile basın emekçilerimizin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü en içten dileklerimle kutluyorum." dedi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x