Simav'da 'Çanakkale Destanı' konferansı düzenlendi.

28 Şubat 2013 Perşembe 12:19

Kütahya'nın Simav ilçesinde, “Çanakkale Destanı” konulu bir konferans düzenlendi. Özel Bahar Koleji tarafından düzenlenen konferansa Pazarlar Belediye Başkanı Ahmet Torun, Şaphane Belediye Başkanı Ramazan Yeşildeniz, AK Parti Simav İlçe...

Simav'da 'Çanakkale Destanı' konferansı düzenlendi.

Kütahya'nın Simav ilçesinde, “Çanakkale Destanı” konulu bir konferans düzenlendi. Özel Bahar Koleji tarafından düzenlenen konferansa Pazarlar Belediye Başkanı Ahmet Torun, Şaphane Belediye Başkanı Ramazan Yeşildeniz, AK Parti Simav İlçe Başkanı Mehmet Yağcı, Simav Devlet Hastanesi Müdürü Sedat Kızılaslan, Özel İpek Eğitim Kurumları Genel Müdürü Yakup Bayır, öğrenci velileri ve diğer birçok vatandaş katıldı.

Araştırmacı yazar Hasan Hüseyin Maltepe’nin verdiği konferansın açılış konuşmasını yapan Özel Bahar Koleji Müdürü Mehmet Erdoğan, gösterilen ilgiden dolayı katılımcılara teşekkür etti. Ayrıca öğrenciler tarafından Çanakkale ile ilgili şiirler ve türküler söylendi, halk oyunları sergilendi. Özel İpek Eğitim Kurumları tarafından tespit edilen, Simav'da kitap okumayı arttırıcı faaliyetlerde bulunan velilere ve esnafa hediyeler verildi.

Konferansta ise Maltepe, Çanakkale’deki şehit dedelerden selam getirdiğini söyledi. Trablusgarp, Balkan, Çanakkale ve Kurtuluş savaşlarında ölü, yaralı, esir ve kayıp olarak bu milletin 2 milyona yakın evladını yitirdiğini vurgulayarak, “Bu millet, yetim olarak yetişmiştir.” dedi. Hasan Hüseyin Maltepe, Çanakkale destanını yaşanmış örneklerden hareketle ve dokunaklı bir dille anlattı. Konferanstan sonra ise kitap ve CD'lerini imzaladı.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x