Simav'ın Dağardı İlköğretim Okulu muhtaç öğrenciler için elbise topluyor

07 Nisan 2015 Salı 10:17

Kütahya’nın Simav ilçesine 45 km. uzaklıktaki Dağardı köyünün okulunda görevli öğretmenler, muhtaç öğrenciler için elbise toplama kampanyası başlattı. Kendi ve çevre okullardaki ihtiyacı olan öğrencilere elbise topladıklarını belirten...

Simav'ın Dağardı İlköğretim Okulu muhtaç öğrenciler için elbise topluyor

Kütahya’nın Simav ilçesine 45 km. uzaklıktaki Dağardı köyünün okulunda görevli öğretmenler, muhtaç öğrenciler için elbise toplama kampanyası başlattı. Kendi ve çevre okullardaki ihtiyacı olan öğrencilere elbise topladıklarını belirten Dağardı İlköğretim Okulu Müdürü Erkut Özyurt, “Okulumuzda aktif olarak uygulamaya çalıştığımız beş tane proje var. Bunlardan bir tanesi de, ‘Kullanmadığın Eşyalarını Getir, Bir Yetim Sevindir’ projesidir. Bu projeyi ilçe genelinde yaydık. İlçe Milli Eğitim Müdürümüz ve kaymakam bey, bu projede bizlere destek oldular. Simav'daki okullara ve kurumlara bu projeyi duyurduk. Öğrencilerimizin yüzlerinde oluşacak bir tebessüm, bizleri mutlu ediyor.” dedi.

Okul velilerinden Melek Duran, "Bu projeyi çok beğendik ve elimizden gelen desteği vereceğiz.", Ramazan Kuzhan da, “Bu projeden dolayı öğretmenlerimize teşekkür ediyorum. Okulumuzda gerçekten çok başarılı çalışmalar var. Bu projeye elimizden geldiğince destek vereceğiz. Okulumuzda ihtiyaç sahibi öğrencilerimize destek olmaya çalışıyoruz.” şeklinde konuştu. Örencilerden Ayşegül Çakır ise, “Beğendim elbiseleri aldım, eve götürmek istiyorum. Öğretmenlerime teşekkür ederim.” dedi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x