Simav'ın en büyük camisi jeotermalle ısıtılmaya başladı

20 Şubat 2013 Çarşamba 17:50

Kütahya'nın Simav ilçesinin en büyük camisi olan Esenevler Camisi, jeotermal enerjiyle ısıtılmaya başladı. Belediyesi, son büyük depremde hasar görmeyen 6 yıllık camiye jeotermal bağladı.İmam Hatibi Mülayim Sarıca, daha önce elektrikli...

Simav'ın en büyük camisi jeotermalle ısıtılmaya başladı

Kütahya'nın Simav ilçesinin en büyük camisi olan Esenevler Camisi, jeotermal enerjiyle ısıtılmaya başladı. Belediyesi, son büyük depremde hasar görmeyen 6 yıllık camiye jeotermal bağladı.

İmam Hatibi Mülayim Sarıca, daha önce elektrikli sobalarla ısıtmaya çalıştıkları camide, şimdi cemaatin kışın da rahatça ibadet ettiğini söyledi. Sarıca, “Camimizin jeotermal enerjiyle ısınmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Bu sayede cemaat sayımız da sevindirici bir biçimde artıyor. Bizi ve cemaatimizi jeotermalle sevindiren belediyemizden, şimdi de camimizin çevre düzenleme çalışmasında destek bekliyoruz.” dedi. Müezzin Kayyım Mehmet Danacı da, "Belediye başkanımıza teşekkür ediyoruz. Vaadettiği gibi çevre düzenlemesini de en kısa sürede başlatacağını umuyoruz. Böylece ilçenin en büyük camisi olma unvanını elinde bulunduran Esenevler, en güzel camisi de olacak.” diye konuştu.

Esenevler’le beraber ilçede jeotermalle ısıtılan cami sayısı 20’ye yükseldi. Simav ilçe merkezinde 28 cami bulunuyor.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x