Sınav Koleji İlköğretim öğrencilerine cam üfleme sanatı eğitimi

19 Mart 2013 Salı 12:43

Türkiye’de kaybolmaya yüz tutan cam üfleme sanatı, Sınav Koleji öğrencileri tarafından yoğun ilgi ile karşılandı. Uygulamalı olarak gösterilen çalışma boyunca birbirinden güzel şekiller ortaya çıktı.Cam üfleme sanatına karşı yoğun...

Sınav Koleji İlköğretim öğrencilerine cam üfleme sanatı eğitimi

Türkiye’de kaybolmaya yüz tutan cam üfleme sanatı, Sınav Koleji öğrencileri tarafından yoğun ilgi ile karşılandı. Uygulamalı olarak gösterilen çalışma boyunca birbirinden güzel şekiller ortaya çıktı.

Cam üfleme sanatına karşı yoğun ilgiden memnun kalan sanatkar Harun Veysel Gümüş, “Aslında cam üfleme sanatı birebir okul müfredatı ile bağlantılıdır. 4. ve 5. sınıflarda ısı ve sıvının genleşmesi; 6. ve 7. sınıflarda ısınan maddenin şekil değiştirmesi; 8. sınıflarda cam sanatı ve çeşmi bülbül ile bağlantılı bir sanattır. Bu çalışmaları, Türkiye genelinde okullarda yaygınlaştırmak için elimizden geleni yapmamız gerekir. Bu fırsatı bana verdiği için Sınav Koleji Kurucusu Sayın Gıyasettin Bingöl’e, okul idari yönetimine ve öğretmenlerimize teşekkür ediyorum.” dedi. Cam üfleme sanatı hafta boyunca Sınav Koleji öğrencileri ile buluşmaya devam edecek.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x