Sincan mobil belediyeciliğe geçti

18 Nisan 2013 Perşembe 10:57

Ankara Sincan Belediyesi mobil belediyecilik sistemine geçti. Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, vatandaşların, bundan böyle belediyeye her an ulaşabileceklerini, çevrede gördükleri sıkıntıları fotoğraflayıp anında kendilerine ulaştırabileceklerini...

Sincan mobil belediyeciliğe geçti

Ankara Sincan Belediyesi mobil belediyecilik sistemine geçti. Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, vatandaşların, bundan böyle belediyeye her an ulaşabileceklerini, çevrede gördükleri sıkıntıları fotoğraflayıp anında kendilerine ulaştırabileceklerini söyledi.

Vatandaşa en iyi hizmeti sunmayı amaçladıklarını söyleyen Tuna, “Mobil belediyecilik uygulamasını vatandaşımızın hizmetine sunduk. Halkımız pek çok işini belediyeye gelmeden evinden, iş yerinden ya da parktayken yapabilecek. Bu uygulama sayesinde vatandaşımız birer gönüllü belediye çalışanı da olacak. Çevresinde gördüğü sorunu resimleyerek belediyemize ulaştırabilecek. Böylece biz de ilçemizin ihtiyaçlarını en kısa sürede gidereceğiz.” dedi.

Tuna, göreve geldiği günden bu yana ilçeyi “birlikte yönetim” anlayışıyla idare ettiklerine işaret ederek, mobil belediyecilik uygulaması ile her vatandaşı gönüllü belediyeci ilan ettiklerini açıkladı. Uygulama, Applestore ya da Google Play’den Sincan yazarak indirilebilecek.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x