Singapur Dışişleri Bakanı’na Osmaniye Karatepe kilimi hediye edildi

23 Ocak 2013 Çarşamba 16:11

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin (TBMM) 2013 yılının ilk yabancı misafirleri ocak ayı içerisinde Singapur Dışişleri Bakanı K.Shanmugam oldu. Konuk Dışişleri Bakanı'na Türkiye-Singapur Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı Osmaniye...

Singapur Dışişleri Bakanı'na Osmaniye Karatepe kilimi hediye edildi

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin (TBMM) 2013 yılının ilk yabancı misafirleri ocak ayı içerisinde Singapur Dışişleri Bakanı K.Shanmugam oldu. Konuk Dışişleri Bakanı'na Türkiye-Singapur Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı Osmaniye Milletvekili Dr. Suat Önal, Osmaniye’de özel olarak dokuttuğu Karatepe kilimi hediye etti.

Singapur heyetini TBMM çatısı altında ağırlamaktan dolayı duyduğu memnuniyeti ifade eden Dr. Suat Önal, “Burada 2013 yılının ilk resmi misafirleri olarak bulunuyorsunuz. Biz Singapur’u uzak doğu Asya’da önemli bir partner olarak görüyor ve her alanda sizinle olan ilişkilerimizi geliştirmek istiyoruz. Türkiye ve Singapur’un Asya Parlamentolar Birliği'nin üyesi olmasından dolayı da işbirliğimizi artırmak istiyoruz. Singapur’un kişi başına 50 bin Amerikan Doları'nı aşan kişi başına milli geliri ile Uzak Doğuda bir sanayi ve ticaret merkezi olduğunu biliyorum ve en kısa sürede de davetinize icabet ederek dostluk grubumuzun üyeleri ile ülkenizi ziyaret etmek istiyorum. Bu arada sayın bakana üzerinde kendi isminin yazıldığı özel olarak yaptırdığımız Osmaniye’nin meşhur el dokuması Karatepe kilimini de günün anısına hediye etmek istiyorum.” dedi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x