Sırasını beğenmeyen AK Parti adayı: Büyük bir oy kaybı var

20 Nisan 2015 Pazartesi 11:44

AK Parti'den İzmir 2. bölgede milletvekili adayı olan Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi eski Başhekimi Dr. Mehmet Bayındır, 5. yerine 6. sırada gösterilmesi sonucu büyük bir oy kaybı yaşandığını ileri sürdü. İlk beşte yer almadığı...

Sırasını beğenmeyen AK Parti adayı: Büyük bir oy kaybı var

AK Parti'den İzmir 2. bölgede milletvekili adayı olan Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi eski Başhekimi Dr. Mehmet Bayındır, 5. yerine 6. sırada gösterilmesi sonucu büyük bir oy kaybı yaşandığını ileri sürdü. İlk beşte yer almadığı için kendisine oy verecek çok sayıda seçmenin vazgeçtiği ifade eden Bayındır, “1. sıra adayımız İbrahim Bey önemli bir isim. Kontenjan adayı gibi. Onu dışarıda tutsunlar. Diğer 2, 3, 4, 5 ve 6. sıradaki adaylar için temayül yapılsın, anket yapılsın. En düşük oyu kim alıyorsa o isim istifa etsin. Sıra yeniden şekillensin.” önerisinde bulundu.

Milletvekili aday sıralamasıyla ilgili sitemini daha önce de dile getiren Mehmet Bayındır, "egepostasi.com" haber sitesine açıklamalarda bulundu. Bayındır, “Herkesin hedefi birinci olmaktır. Ben de üst sıralarda yer almayı bekliyordum. Sadece ben de değil, seçmen ve teşkilatta da böyle bir beklenti vardı. İlk beşte yer almam bekleniyordu. Kırgınlığım yok ama üzgünüm. Takdir genel merkezin. 6. sıra adayı olarak kalmaya devam edersem ben yine çalışırım sahada ancak vatandaş tepkili. AK Parti'li seçmen zaten oy verecek. Önemli olan, diğer partilerin tabanından gelecek oylar. Burada benim ciddi etkim var. Ciddi derecede seçmen, benim ilk beşte olacağımı düşünüyordu ve, ‘Oyumuz size.’ dedi. Adaylar açıklandıktan sonra sıramdan dolayı, ‘Size oy vermeyeceğiz.’ demeye başladılar. Telefonlarım susmadı. telefonumu kapatmak zorunda kaldım. Kara kara düşünüyorum, sahada seçmene ne diyeceğim diye. Bence büyük bir oy kaybı var. 5. sırada aday olsam gelecek oy 100 ise 6. sıradayken gelecek oy 50. Büyük bir oy kaybı yaşanacak. Bağımsız aday olarak seçimlere geçmişte girmiş bir isimim, 14 bin resmi oy aldım. Diğer partilerle benim de işaretlendiğim geçersiz sayılan oy pusuları 8 bindi, yani 22 bin oy almıştım tek başıma. Takdir genel merkezin." dedi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x