Sivas'ta Fakir öğrenciler için kermes açıldı

17 Aralık 2012 Pazartesi 17:23

Sivas’ta fakir öğrenciler yararına kermes açıldı. 3 bayan tarafından açılan ve hanımların el emeği göz nuru yaptıkları çeşitli el işleri ile yemeklerden oluşan kermes 10 gün boyunca açık kalacak.         Tarihi...

Sivas'ta Fakir öğrenciler için kermes açıldı

Sivas’ta fakir öğrenciler yararına kermes açıldı. 3 bayan tarafından açılan ve hanımların el emeği göz nuru yaptıkları çeşitli el işleri ile yemeklerden oluşan kermes 10 gün boyunca açık kalacak.

        Tarihi Taşhan’da fakir öğrenciler yararına kermes açıldı. Serpil Özdemir, Şemsi Güler Enişte ve Selda Acungil tarafından organize edilen kermesin açılışına Belediye Başkanı Doğan Ürgüp’ün eşi Makbule Ürgüp de katıldı. Yapılan duanın ardından kurdelenin kesilmesi ile açılan kermeste Makbule Ürgüp el işi ürünlere ilgi gösterdi. Bayanların yoğun ilgisi ile karşılaşılan kermesin gelirinin fakir öğrencilerin eğitiminde kullanılması amaçlanıyor.

        Selda Acungil, bayan arkadaşları ile fakir öğrenciler için bir şeyler yapmak adına kermes düzenlediklerini belirterek, öğrencilerin eğitimleri için bir katkı sağlamayı amaçladıklarını söyledi. Belediye Başkanı Doğan Ürgüp’ün eşi Makbule Ürgüp ise kermesin düzenlenme amacının oldukça anlamlı olduğunu belirterek, bayanlara teşekkür etti.

Yorum Gönder

@name x