Sivas’ta kar nedeniyle 190 köy yolu ulaşıma kapandı

21 Ocak 2013 Pazartesi 12:37

Sivas’ta hafta sonu etkili olan kar yağışı nedeniyle ulaşımda aksamalar yaşanırken ilçelere bağlanan bazı yollar ile 190 köy yolu ulaşıma kapandı. Hafta sonu aralıklarla yağan kar yağışı ulaşımı olumsuz etkiledi. Karayolları 16....

Sivas'ta kar nedeniyle 190 köy yolu ulaşıma kapandı

Sivas’ta hafta sonu etkili olan kar yağışı nedeniyle ulaşımda aksamalar yaşanırken ilçelere bağlanan bazı yollar ile 190 köy yolu ulaşıma kapandı.

Hafta sonu aralıklarla yağan kar yağışı ulaşımı olumsuz etkiledi. Karayolları 16. Bölge Müdürlüğü’ne bağlı yollarda kesintiler yaşanıyor. Kar yağışı ve tipi nedeniyle Gedikbaşı-Kemaliye yolu ve Divriği-Arapgir yolu ile yaklaşık 45 gündür ulaşım sağlanamıyor.

Diğer yandan Şarkışla-Altınyayla-Ulaş-Kangal ayrımı, Zara-Mursal il yolu ayrımı, Suşehri-Refahiye ayrımı- İmranlı il yolu ile Suşehri-Şerefiye-Zara il yolu kar ve tipi nedeniyle ulaşıma kapalı bulunuyor. Karayolları ekipleri çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Haftasonu etkili olan kar yağışı nedeniyle İl Özel İdaresi'ne bağlı 253 köy yolu ulaşıma kapandı. Karla mücadele ekiplerinin yoğun çalışmaları sonrası Sivas ve ilçelerine bağlı çok sayıda köy yolu ulaşıma açıldı. Ekipler kalan 190 köy yolunu ulaşıma açmak için çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x