Siverek'te çocuk felci aşısı 2. turunda 30 bin çocuk aşılanacak

01 Haziran 2015 Pazartesi 11:23

Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından yürütülen Çocuk Felci Aşılama Kampanyasının 2. turunda 30 bin çocuk aşılanacak. İlçede genelinde 29 Mayıs ve 4 Haziran tarihleri arasında 74 ekip ve 225 Halk Sağlığı...

Siverek'te çocuk felci aşısı 2. turunda 30 bin çocuk aşılanacak

Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından yürütülen Çocuk Felci Aşılama Kampanyasının 2. turunda 30 bin çocuk aşılanacak. İlçede genelinde 29 Mayıs ve 4 Haziran tarihleri arasında 74 ekip ve 225 Halk Sağlığı Personeli dolaşarak 5 yaş altı çocukları damla aşılama yöntemi ile aşılayacak.

Siverek Halk Sağlığı Müdürü Dr. Ramazan Durankuş tarafından yapılan açıklamada, "Kendilerine ulaşılamamış aileler, en yakın sağlık kurumuna başvurarak çocuklarını aşılatabilir. Çocuk felci hastalığı kolay bulaşabilen ve ömür boyu sürecek özürlülüğe sebep olabilen bir hastalıktır. Ağza iki damla aşı damlatılarak hastalıktan korunmak mümkündür. Aşının kısırlığa veya farklı bir hastalığa neden olmamaktadır. Tüm vatandaşlarımızın ekipler yardımcı olmasını bekliyoruz." denildi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x