Sözen: Önümüzdeki 50 yıl su alt yapısını sorunsuz hale getireceğiz

17 Şubat 2013 Pazar 16:56

Antalya Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, hayata geçirdiği Manavgat Su, İçme Suyu, Yağmur Suyu ve Kanalizasyon Hattı Ekonomik Projesi ile ilçenin 50 yıl içinde oluşacak içme suyu, yağmur suyu ve kanalizasyon sorununa köklü neşter...

Sözen: Önümüzdeki 50 yıl su alt yapısını sorunsuz hale getireceğiz

Antalya Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, hayata geçirdiği Manavgat Su, İçme Suyu, Yağmur Suyu ve Kanalizasyon Hattı Ekonomik Projesi ile ilçenin 50 yıl içinde oluşacak içme suyu, yağmur suyu ve kanalizasyon sorununa köklü neşter vurduklarını bildirdi.

Uygulamaya geçirdikleri projenin yüzde 85'nin Avrupa Birliği(AB) hibe destekli olduğunu belirten Belediye Başkanı Şükrü Sözen, yaptığı açıklamada, Türkiye'ye gelen turistin üçte birinin Antalya, Antalya'ya gelen turistin üçte birinin Manavgat'ta tatil yapması nedeniyle turizm şehrinin altyapı, üstyapı, çevre, çevre temizliği ve kanalizasyon çalışmasına özel önem verdiklerini kaydetti. Sözen, "29 Mart yerel seçimleri sonrası halkımız bize sandıkta yetki verdikten sonra Manavgat'ta çok önemli projelere imza attık. İmza attığımı projeler arasında benim çok önem verdiğim bir proje var. Projemizin yüzde 85’ini AB'den hibe olarak aldığımız su, içme suyu, yağmur suyu ve kanalizasyon hattı projesinin yüzde 4'ını teslim aldık. Yıllardır Manavgat'ta kullanılan ve eskiyen asbest boruları değiştiriyoruz. Önümüzdeki 50 yıl Manavgat'ın su alt yapısını sorunsuz hale getireceğiz." dedi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x