Suriyeli vatandaşlar, Midyat’ta çadırlara yerleşti

17 Ocak 2013 Perşembe 12:50

Suriye’de devam eden iç savaş ve zulümden kaçan bir grup Suriyeli vatandaş, Mardin’in Midyat ilçesinde kurdukları çadırlara yerleşti. 11 çadırda, 55 vatandaş zor şartlarda yaşam mücadelesi veriyor. Akçakaya Mahallesi Cizre Yolu üzerinde...

Suriyeli vatandaşlar, Midyat'ta çadırlara yerleşti

Suriye’de devam eden iç savaş ve zulümden kaçan bir grup Suriyeli vatandaş, Mardin’in Midyat ilçesinde kurdukları çadırlara yerleşti. 11 çadırda, 55 vatandaş zor şartlarda yaşam mücadelesi veriyor.

Akçakaya Mahallesi Cizre Yolu üzerinde boş alana yerleşen Suriyeli vatandaşlar, Türkiye’nin yakın ilgisinden memnun olduklarını belirtiyor. Havanın soğuk olması özellikle çocukları etkilerken, çadırlarda vatandaşların yakacak, giyim ve gıda desteği sağladığını belirtirken, Midyat Kaymakamlığı'nın da yardımcı olduklarını belirtiyor.

Suriye’deki olaylarda iki oğlunun hayatını kaybettiğini, bir oğlunun kayıp olduğunu söyleyen Hatice Muhammed Ahmed, Türkiye’de akrabalarının olduğunu belirtti. Ahmed, Türkiye’deki tüm yetkililere ve bize yardım eden herkese teşekkür ederiz." diye konuştu.

Yaşadıkları için şükrettiklerini belirten Ahmet Hasan ise "Önceki hafta kaçtım. Şuan ayağım kırık. 11 çadır kurduk ve 55 kişiyiz, buna da şükür, yaşıyoruz." dedi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x