Taksicilerin sorunlarıyla ilgili çalışma komisyonu oluşturuldu

03 Nisan 2015 Cuma 14:08

Adana’da durak harici çalışan ve iş yapma haklarının ellerinden zorla alınmaya çalışıldığını iddia eden çok sayıda taksici, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’yü ziyaret etti. Adana’da durak ücretlerinin günlük...

Taksicilerin sorunlarıyla ilgili çalışma komisyonu oluşturuldu

Adana’da durak harici çalışan ve iş yapma haklarının ellerinden zorla alınmaya çalışıldığını iddia eden çok sayıda taksici, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’yü ziyaret etti.

Adana’da durak ücretlerinin günlük 150 liraya kadar çıktığını, bunu ödemek istemedikleri için de çalışmalarına izin verilmediğini ifade eden taksiciler, Başkan Hüseyin Sözlü’den sorunlarına çözüm istedi. Taksiciler, yüksek vergi oranlarından, ödeyemeyecekleri miktarda istenen taksi durağı komisyonundan yakındı ve serbest çalışmalarının önünün, zor kullanılarak kesilmek istendiği iddiasında bulundu. Adana Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Halil Avşar ve Ulaşım Daire Başkanı İlyas Karabıyık’ın da katıldığı toplantıda, taksicilerin sorunlarını dinleyen Başkan Hüseyin Sözlü, çoğunluğu taksicilerden oluşturulacak bir komisyon kurulmasını istedi. Toplantı anında oluşturulan komisyonun söz konusu sorunlarla ilgili çalışmalara hemen başlayacağını kaydeden Başkan Sözlü, Adana’da, belediyenin sorumluluk alanlarında hak ihlallerine kesinlikle izin verilmeyeceğini söyledi. Başkan Sözlü, komisyon çalışması sonrası gereken adımların atılacağını, kentte faaliyet gösteren 2 bin, 2 bin 500 civarında taksicinin huzurlu bir ortamda iş yapmasını sağlamak adına ellerinden geleni yapacaklarını ifade etti. Başkan Sözlü, “Siz Adana halkısınız. Arkamızda Adana halkı olduğu sürece hiç bir haksızlığa izin vermeyiz. Vatandaşın yoldan geçen taksiyi durdurma hakkını kimse elinden alamaz.” dedi.


Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x