Tarihi Gazi Mektebi’nin sembolik anahtarı Bakan Dinçer’e verildi

04 Ocak 2013 Cuma 15:12

Seyhan Belediye Başkanı Azim Öztürk, restorasyon çalışmaları tamamlanan tarihi Gazi Mektebi’nin sembolik anahtarını Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer’e teslim etti.Tepebağ Mahallesi’nin merkezinde bulunan ve 1909–1911 yılları arasında...

Tarihi Gazi Mektebi'nin sembolik anahtarı Bakan Dinçer'e verildi

Seyhan Belediye Başkanı Azim Öztürk, restorasyon çalışmaları tamamlanan tarihi Gazi Mektebi’nin sembolik anahtarını Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer’e teslim etti.

Tepebağ Mahallesi’nin merkezinde bulunan ve 1909–1911 yılları arasında dönemin Adana Valisi Cemal Paşa tarafından sanat okulu olarak yaptırılan, 1998 Adana depremine kadar Gazi Paşa İlköğretim Okulu olarak hizmet veren tarihi bina Seyhan Belediyesi tarafından bir yılda restore edildi.

Restorasyon çalışmaları tamamlanan Gazi Mektebi hizmet binasının sembolik devir teslim töreni bugün bir dizi toplantıya katılmak üzere Adana’ya gelen Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer’in katılımıyla yapıldı. Törene Adana Valisi Hüseyin Avni Coş, AK Parti Adana Milletvekili Şükrü Erdinç, AK Parti Adana İl Başkanı Ziyaeddin Yağcı ile bazı kurum ve kuruluş temsilcileriyle bürokratlar katıldı.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x