Tarsus Devlet Hastanesi'ne ikinci endoskopi ünitesi kuruldu

05 Şubat 2013 Salı 14:26

Mersin’in Tarsus ilçesinde devlet hastanesinin endoskopi biriminin 2. ünitesi de hizmete girdi.Tarsus Devlet Hastanesi Yöneticisi Cehdi Ertong, hizmete giren ünite sayesinde vatandaşların mide ve bağırsak rahatsızlarına daha erken teşhis konulacağını...

Tarsus Devlet Hastanesi'ne ikinci endoskopi ünitesi kuruldu

Mersin’in Tarsus ilçesinde devlet hastanesinin endoskopi biriminin 2. ünitesi de hizmete girdi.

Tarsus Devlet Hastanesi Yöneticisi Cehdi Ertong, hizmete giren ünite sayesinde vatandaşların mide ve bağırsak rahatsızlarına daha erken teşhis konulacağını belirtti.

Ertong, 'Yeni ünitemizde 3 hemşire, 2 yardımcı sağlık personelimiz ile vatandaşlarımıza hizmet veriyoruz. Her iki endoskopi birimimizde 10 genel cerrah doktorumuz görev yapıyor." dedi.

Hastane Yöneticisi Ertong, 2. ünite olarak hizmete giren endoskopi birimi ile birlikte vatandaşların randevu tarihlerinin daha yakın bir güne alabileceklerini hatırlattı. Ertong, "Gastroskopi (ışıklı kamera sistemi ile midenin incelenmesi) kolonoskopi kamera kalın bağırsakların incelenmesi işlemleri optimal koşullarda yapılmaktadır. Bu işlemler sayesinde mide ülseri, mide fıtığı, midenin iyi ve kötü huylu tümörleri ayrıca tüm kalın bağırsak hastalıklarının tanısı konulabiliyor." şeklinde konuştu.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x