Tarsus'a üniversite kurulması için imza kampanyası başlatıldı

06 Şubat 2013 Çarşamba 10:03

Mersin’in Tarsus ilçesine üniversite kurulması için imza kampanyası başlatıldı. Tarsus Kent Konseyi tarafından başlatılan kampanya için Sadık Eliyeşil İlkokulu önünde açılan stantta yürütülüyor. Tarsu Alışveriş Merkezi başta olmak...

Tarsus'a üniversite kurulması için imza kampanyası başlatıldı

Mersin’in Tarsus ilçesine üniversite kurulması için imza kampanyası başlatıldı.

Tarsus Kent Konseyi tarafından başlatılan kampanya için Sadık Eliyeşil İlkokulu önünde açılan stantta yürütülüyor. Tarsu Alışveriş Merkezi başta olmak üzere kentin diğer bölgelerinde de yapılması planlanan kampanyaya büyük ilgi var. İmza kampanyasının ilk gününde yaklaşık 2 bin imza toplandı.

Tarsus Kent Konseyi Başkanı Ali Cerrahoğlu, 59 vilayetten büyük Tarsus’un bir üniversiteyi hak ettiğini söyledi. “Tarsus Üniversiteyi Hak Ediyor' sloganı ile yürütülen imza kampanyasına internet üzerinden de destek verilebileceğini aktaran Cerrahoğlu, “Kampanyaya sanal ortamda da katılmak mümkün. www.tarsusuniversitesi.com adresindeki forma isim yazmak yeterli. Ayrıca yine tarsusuniversitesi adıyla bir facebook sayfası kurularak ilçenin ve Tarsus Üniversitesi’nin tanıtımı yapılıyor. Vatandaşlarımızdan kampanyamıza destek vermelerini istiyoruz.” dedi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x