Tarsus’ta 'Şehit Aileleri Bizim Ailemizdir' projesi uygulanıyor

12 Ocak 2013 Cumartesi 17:24

Mersin’in Tarsus ilçesinde müftülük tarafından "Şehit Aileleri Bizim Ailemizdir" isimli proje yürütülüyor. Bu kapsamda şehit aileleri ziyaret ediliyor. Tarsus İlçe Müftüsü Abdülkerim Akbaba, geçen yıl terörle mücadele ederken şehit...

Tarsus'ta 'Şehit Aileleri Bizim Ailemizdir' projesi uygulanıyor

Mersin’in Tarsus ilçesinde müftülük tarafından "Şehit Aileleri Bizim Ailemizdir" isimli proje yürütülüyor. Bu kapsamda şehit aileleri ziyaret ediliyor. Tarsus İlçe Müftüsü Abdülkerim Akbaba, geçen yıl terörle mücadele ederken şehit olan Hasan Çiftçi ve Mesut Çiftçi kardeşlerin anne babası Mürüvvet ile Niyazi Çiftçi'yi ziyaret etti. Akbaba'ya, Kanal Camisi Kur'ân Kursu öğrenci ve öğreticileri eşlik etti.

Müftü Akbaba, şehitlik ve şehadet kavramlarında farkındalık oluşturabilmek amacıyla bu ziyaretlere başladıklarını belirterek, “Şehrimizde yaşayan şehit ailelerini unutmayarak, hem vefa örneği göstermeyi hem de yanlarında olmayı amaçlıyoruz. Proje kapsamında hareket eden Kur'ân kurslarımız, şehitlerimiz adına okudukları hatimleri, her ziyarette dualar eşliğinde şehitlerimizin ruhuna armağan ediyor.” dedi.

Çiftçi çifti de kendilerini ziyaret edip Kur'ân okuyarak dua eden Müftü Akbaba Abdülkerim, kurs öğreticileri ve öğrencilerine teşekkür etti.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x