Tatvan'da Kutlu Doğum için etli pilav dağıtılıyor

18 Nisan 2013 Perşembe 11:39

Bitlis’in Tatvan ilçesi ve bağlı köylerde, Kutlu Doğum Haftası kapsamında etli bulgur pilavı dağıtılıyor. Hafta boyunca, belirlenen noktalarda her gün yaklaşık 3 bin kişiye ikram edilecek.Kutlu Doğum faaliyetlerinin devam ettiğini belirten...

Tatvan'da Kutlu Doğum için etli pilav dağıtılıyor

Bitlis’in Tatvan ilçesi ve bağlı köylerde, Kutlu Doğum Haftası kapsamında etli bulgur pilavı dağıtılıyor. Hafta boyunca, belirlenen noktalarda her gün yaklaşık 3 bin kişiye ikram edilecek.

Kutlu Doğum faaliyetlerinin devam ettiğini belirten Tatvan Kaymakamı Murat Erkan, bayram havasında geçtiğini söyledi. Bu yıl ilk defa yapılan programların vatandaşlar tarafından takdir topladığını ifade eden Kaymakam Erkan, “Kutlu Doğum Haftası nedeniyle merkeze bağlı mahalle ve köylerde belirlenen noktalarda, her gün etli bulgur dağıtıyoruz. İlçemizde ilk kez böyle büyük bir organizasyonla kutluyoruz. Bu etkinlikler sayesinde hem Peygamber Efendimiz (SAV)'i anıyoruz hem de insanlar arası bütünleşmeyi sağlıyoruz. İnşallah bundan sonra da bu etkinlikler devam edecektir.” dedi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x