Tatvan'da 'TÜBİTAK Bilim Fuarı' düzenlendi

15 Mayıs 2015 Cuma 11:14

Bitlis’in Tatvan ilçesinde Tatvan Anadolu İmam Hatip Lisesi tarafından ikinci TÜBİTAK Bilim Fuarı düzenlendi. Fuarda öğrenciler hazırladıkları el emeği göz nuru projelerini sergileme ve tanıtma fırsatı buldu. Okul binasında düzenlenen...

Tatvan'da 'TÜBİTAK Bilim Fuarı' düzenlendi

Bitlis’in Tatvan ilçesinde Tatvan Anadolu İmam Hatip Lisesi tarafından ikinci TÜBİTAK Bilim Fuarı düzenlendi. Fuarda öğrenciler hazırladıkları el emeği göz nuru projelerini sergileme ve tanıtma fırsatı buldu. Okul binasında düzenlenen ve 40 projenin yer aldığı bilim fuarında öğrenciler bin bir emekle hazırladıkları projelerini sergileyerek tanıttı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdullah Yüzer ile birlikte düzenlenen TÜBİTAK Bilim Fuarı'nı ziyaret eden Tatvan Kaymakamı Murat Erkan, tek tek proje stantlarını gezerek öğrencilerin hazırlamış olduğu projelerle ilgili bilgi aldı. Öğrencilerin hazırlamış olduğu projelerle yakından ilgilenen Kaymakam Erkan, büyük bir özveri ile hazırlanan projelerden ötürü okulun öğretmen ve öğrencilerini tebrik ederek, başarılarının devamını diledi.

Tatvan İmam Hatip Lisesi Biyoloji Öğretmeni ve Proje Koordinatörü Merve Gebeş, fuarda 22’si sayısal ve 27’si de sözel olmak üzere 49 projenin sergilendiğini söyledi. Gebeş, fuarda sergilenen 49 projenin yaklaşık 100 öğrencinin katkısıyla 2,5 ayda hazırlandığını dile getirdi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x