TBB'den Osmaniye belediyesine 2 araç hibe edildi

10 Mart 2015 Salı 14:23

Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara, başkanlığını İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın yaptığı Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) encümen toplantısına katıldı. Ankara’da yapılan encümen toplantısında birlik...

TBB'den Osmaniye belediyesine 2 araç hibe edildi

Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara, başkanlığını İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın yaptığı Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) encümen toplantısına katıldı. Ankara’da yapılan encümen toplantısında birlik ile ilgili çeşitli konular görüşüldü ve karara bağlandı.

TBB tarafından Osmaniye Belediyesi’ne 1 kazı yükleyici kepçe ile 1 adet çöp kamyonu hibe edildi. Araçların anahtarlarını TBB Başkanı Kadir Topbaş tarafından Başkan Kadir Kara’ya düzenlenen törende teslim edildi.

TBB tarafından, sınırlarında mülteci bulunması sebebiyle mali yükü artan belediyelere destek olmak amacıyla Diyarbakır, Kahramanmaraş, Şanlıurfa, Gaziantep, Hatay, Adıyaman, Elazığ, Osmaniye illerinden 22 farklı belediyeye iş makinası ve hizmet ekipmanlarından oluşan toplam 33 araç hibe edildi.

Törenin açılış konuşmasını yapan Birlik Başkanı Kadir Topbaş, “Çok önemli ve anlam taşıyan, dayanışmanın sembolü olarak ortaya çıkan çalışmanın sonuçlarını yansıtmak üzere bir aradayız. Günümüz dünyasında yaşayan tüm insanların kaderleri birbirine bağlı. Dünyada huzuru, barışı istiyorsak geleceğin mutlu olmasını istiyorsak hangi coğrafyada olursa olsun o bölgenin insanının mutluluğunu sağlamak bizim görevimiz” dedi.

Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara, “Şimdiye kadar Osmaniye’de mülteci kardeşlerimize hizmet verdik. Bundan sonra da onlara en iyi şekilde hizmet vereceğiz. Bu destek biz belediyeler için çok önemli. Ayrıca TBB olarak çok önemli işler yaptığımıza inanıyorum. Sayın Kadir Topbaş Başkanlığında encümen üyesi olduğum TBB her zaman belediyelerin ve belediye başkanlarının yanında olmaya devam edecek.” şeklinde açıklama yaptı.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x