Telefon kablolarını çaldığı iddia edilen iki kişi yakalandı

20 Mart 2013 Çarşamba 17:45

Adana’da telefon kablolarını çaldıkları iddiasıyla iki kişi gözaltına alındı. Kozan Jandarma Komutanlığı ekipleri, Kalkumaç köyünde A.İ. ile H.O.’nun Türk Telekom’a ait telefon kablolarını çaldıkları ve Adana’ya götürerek...

Telefon kablolarını çaldığı iddia edilen iki kişi yakalandı

Adana’da telefon kablolarını çaldıkları iddiasıyla iki kişi gözaltına alındı. Kozan Jandarma Komutanlığı ekipleri, Kalkumaç köyünde A.İ. ile H.O.’nun Türk Telekom’a ait telefon kablolarını çaldıkları ve Adana’ya götürerek satacakları yönünde gelen ihbar üzerine harekete geçti.

Köy içerisinde durdurulan şahıslara ait araçta yapılan aramada, 155 kilogram bakır kablo, 1 adet ruhsatsız av tüfeği ile bu av tüfeğine ait fişekler, 1 adet balta, 1 adet testere ve 2 adet bıçak ele geçirildi. Şüphelilerden A.İ., kabloları, köyün Dölekbağı mevkiinde kesilmiş halde bulduğunu, Türk Telekom’a bilgi vermelerine rağmen yetkililerinin gelip işlem yapmadıkları için ormanlık alanda kabloları yaktıklarını söyledi. Şahıslar, ifadelerinin ardından cumhuriyet savcısının talimatıyla tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x