Terör olayları Barış Suyu Festivali'ni erteletti

06 Ağustos 2015 Perşembe 12:56

Antalya Manavgat Belediyesi, bu sene 14-16 Ağustos tarihleri arasında yapılacak 20. Manavgat Barış Suyu Kültür, Sanat, Turizm ve Gençlik Festivali'nin terör olayları ve şehitler sebebiyle ileri bir tarihe ertelendiğini açıkladı. Festivalin...

Terör olayları Barış Suyu Festivali'ni erteletti

Antalya Manavgat Belediyesi, bu sene 14-16 Ağustos tarihleri arasında yapılacak 20. Manavgat Barış Suyu Kültür, Sanat, Turizm ve Gençlik Festivali'nin terör olayları ve şehitler sebebiyle ileri bir tarihe ertelendiğini açıkladı.

Festivalin ertelenmesiyle ilgili açıklama yapan Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, ülkenin kritik bir süreçten geçmekte olduğunu, Şanlıurfa Suruç’taki terör saldırısında 32 vatandaşın hayatlarını kaybetmesi ile başlayan ve son 15 günde terör saldırılarında 50’yi aşkın vatan evladını şehit vermiş omanın derin üzüntüsü içinde olduklarını söyledi. Manavgat olarak ülkenin dört bir yanından gelen şehit haberlerine üzülürken, Serik’in Gebiz Mahallesi’nden bölgenin evladı Barış Akkabak’ın yine bir terör eyleminde şehit düşmesinin acıyı katlayarak artırdığını belirten Sözen, "Türkiye’de böylesi bir ortamda tüm hazırlıklarını tamamlamış olduğumuz 20. Manavgat Barış Suyu Festivali’mizi ileri bir tarihe ertelemeyi doğru buluyoruz. Umuyoruz ki ülkemizdeki üzücü olaylar en kısa sürede son bulur. Bu vesileyle polislerimize, askerlerimize ve vatandaşlarımıza yapılan terör saldırılarını lanetliyor ve kınıyoruz. Başta Serik’teki şehidimiz Barış Akkabak olmak üzere tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine ve tüm milletimize başsağlığı ve sabır diliyorum." dedi. Festival tarihinin daha sonra belirlenmesi bekleniyor.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x