Tirebolu İletişim Fakültesi, eğitime başladı

02 Ekim 2013 Çarşamba 11:39

Giresun Üniversitesi Tirebolu İletişim Fakültesi eğitime başladı. 2009 yılında İlçenin Demirci Mahallesi Halkova mevkiinde temeli atılan ve Tirebolu İlçesinin en büyük yatırımlarından biri olan Giresun Üniversitesi Tirebolu İletişim...

Tirebolu İletişim Fakültesi, eğitime başladı

Giresun Üniversitesi Tirebolu İletişim Fakültesi eğitime başladı.

2009 yılında İlçenin Demirci Mahallesi Halkova mevkiinde temeli atılan ve Tirebolu İlçesinin en büyük yatırımlarından biri olan Giresun Üniversitesi Tirebolu İletişim Fakültesi 2013-2014 Eğitim-Öğretim yılına başladı. Dekan Prof. Dr. Jale Sarmaşık, "Halkla İlişkiler ve Tanıtım Lisans Programı'na kaydolan 50, yüksek lisans programına kaydolan 15 öğrencisi ile derslere başladık. Önümüzdeki günlerde sonuçlanacak olan ek yerleştirmelerde Radyo Televizyon ve Sinema Lisans Programı için 50 kişilik kontenjan onayı alınmıştır. İlk doktora programımızı, İletişim Bilimleri Doktora Programı ile yine 2013-2014 dönemi bahar yarıyılında başlatıyoruz. Gazetecilik Bölümünün hazırlıklarını da hızlı bir şekilde tamamlamaya çalışıyoruz." dedi.

Bir ilçede açılan ilk iletişim fakültesi olduğunu söyleyen Dekan Prof. Dr. Jale Sarmaşık, "Fakültemiz genç, dinamik ve bilimsel bilgi üretme potansiyeli yüksek olan güçlü akademik kadrosu ve güncel teknolojik alt yapısı ile iletişim dünyasına Karadeniz’in en güzel ilçelerinden biri olan Tirebolu ilçesinden merhaba demiştir. Tirebolu İletişim Fakültesi, bir ilçede açılan ilk İletişim Fakültesidir. Bununla birlikte Lisans ve Yüksek Lisans Programları aynı anda açılmış. Doktora programı açması onaylanmış bir Fakültemiz olduğu için ayrı bir sevinç yaşıyoruz. Destek ve katkılarıyla daima bize güç veren Rektörümüz Prof. Dr. Aygün Attar, başta olmak üzere yine her daim yanımızda olan Tireboluların, maddi ve manevi destekleri ile çok kısa zamanda çok yol aldık, ama önümüzde daha uzun bir yol var. Bizim için gerçek mutluluk, bugün dikilen fidanların dört yıl sonra meyve vermeye başladığını görmek, görevimizi tam olarak yapabilmiş olmanın haklı gururunu yaşamak olacaktır. Kadromuzda 2 profosör,5 yardımcı doçent ve 1 öğretim görevlisi var." diye konuştu.

Dekan Prof. Dr. Jale Sarmaşık, 16 derslik, 2 yemekhane, kütüphane, bilgisayar laboratuvarları bulunan fakültenin eğitime başlamasının sevindirici olduğunu söyledi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x