Toros Finike Koleji'nde Yerli Malı Haftası coşkusu

26 Aralık 2012 Çarşamba 10:42

Antalya’nın Finike ilçesinde faaliyet gösteren Toros Finike Koleji'nde yerli malı haftası kutlandı. Velilerin evlerde hazırladığı birbirinden lezzetli yiyecekler, önce tanıtıldı sonra tadıldı. Toros Finike Koleji öğrencileri, ‘Tutum,...

Toros Finike Koleji'nde Yerli Malı Haftası coşkusu

Antalya’nın Finike ilçesinde faaliyet gösteren Toros Finike Koleji'nde yerli malı haftası kutlandı. Velilerin evlerde hazırladığı birbirinden lezzetli yiyecekler, önce tanıtıldı sonra tadıldı.

Toros Finike Koleji öğrencileri, ‘Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası’nı kutladı. Okulun yemekhanesinde düzenlenen etkinliğe öğrenciler yoğun ilgi gösterdi. Finike’de yetişen meyve ve sebzelerin de yer aldığı tanıtımda öğrencilere yerli malı kullanımının ülke ekonomisine katkısı anlatıldı.

İlçede yetişen nar ve narenciye çeşitlerinin tüketimi noktasında da öğrencileri teşvik ettiklerini belirten Okul Müdürü Cemil Demirtaş, "Türk ekonomisine daha çok katkı sağlanması için bizim neslimizi yerli malı kullanımına teşvik etmemiz lazım. Bu çerçevede yerli malı haftasını her yıl etkin bir şekilde kutluyoruz. Yediğimiz gıdadan giydiğimiz elbiseye kadar yerli malı ürünleri tercih etmeliyiz. Bu bilinçle öğrencilerimizi yetiştirmeye çalışıyoruz." dedi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x