TÜBİTAK Bilim Fuarı sergisi Arhavi'de açıldı

08 Mayıs 2015 Cuma 11:35

Milli Eğitim Bakanlığı ile TÜBİTAK arasında imzalanan ve TÜBİTAK Bilim ve Toplum Dairesi tarafından yürütülen 'Eğitimde İşbirliği Protokolü' kapsamında bilim kültürünün geliştirilmesine yönelik olarak Türkiye geneli 2 bin okulda...

TÜBİTAK Bilim Fuarı sergisi Arhavi'de açıldı

Milli Eğitim Bakanlığı ile TÜBİTAK arasında imzalanan ve TÜBİTAK Bilim ve Toplum Dairesi tarafından yürütülen 'Eğitimde İşbirliği Protokolü' kapsamında bilim kültürünün geliştirilmesine yönelik olarak Türkiye geneli 2 bin okulda düzenlenecek 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarları Destekleme Programı Arhavi'de devam etti.

Arhavi Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu öğrencileri tarafından hazırlanan projeler, TÜBİTAK Bilim Fuarı'nda sergilendi. Okulun çok amaçlı salonunda açılışı yapılan TÜBİTAK Bilim Fuarı'na, Arhavi Kaymakamı Muhammet Önder, Garnizon Komutanı Nihat Çağlar, Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri İrfan Zeki Er ve Fikret Solak, kamu kurum ve kuruluşları idarecileri, öğretmenler, öğrenciler ve öğrenci velileri katıldılar.

Törenin açılışında bir konuşma yapan Okul Müdürü Metin Şeşenoğlu, TÜBİTAK Bilim Fuarı’nın gerçekleşmesi için emeği geçen öğrenci ve danışman öğretmenlere teşekkürlerini iletirken, öğrencilerin bilimsel problem çözme yollarını öğrenmeleri için gerçekleştirilen fuara gelen konuklara, katılımları için memnuniyetini dile getirdi.

Fuarda sunulan projeler katılımcıların oldukça ilgisini çekti. Öğrenciler tarafından hazırlanan sergide protokol üyeleri ve misafirler stantları gezerek öğrencilerden projeleriyle ilgili bilgiler aldı.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x