Tufanbeyli’nin içme suyu problemi çözülüyor

05 Ağustos 2015 Çarşamba 15:50

Büyükşehir Yasası’nın devreye girmesiyle birlikte tüm ilçe, mahalle ve beldelerin Adana Büyükşehir Belediyesi görev sınırına dahil olması sonucunda ASKİ’de hummalı bir çalışma başladı. Adana Su ve Kanalizasyon İdaresi özellikle...

Tufanbeyli'nin içme suyu problemi çözülüyor

Büyükşehir Yasası’nın devreye girmesiyle birlikte tüm ilçe, mahalle ve beldelerin Adana Büyükşehir Belediyesi görev sınırına dahil olması sonucunda ASKİ’de hummalı bir çalışma başladı. Adana Su ve Kanalizasyon İdaresi özellikle ilçelerin içme suyu ve kanalizasyon problemlerini çözmek için çalışıyor. Tufanbeyli ilçesine bağlı Fatmakuyu Mahallesi’nde çalışma başlattıklarını dile getiren ASKİ Genel Müdürü Rahmi Pekar, ‘’Verdiğimiz sözleri hızlı bir şekilde yerine getiriyoruz. Adana’nın doğusundan batısına, güneyinden kuzeyine eşit bir şekilde hizmet götüreceğiz. Yıllardır su sıkıntısı çeken vatandaşlarımızı suyla buluşturmak için elimizden geleni yapacağız. Özellikle kırsal bölgelerde su sıkıntısı çeken Adanalıların imdadına yetişiyoruz.’’ şeklinde konuştu.

Tufanbeyli ilçesine 18 kilometre uzaklıkta yer alan Fatmakuyu Mahallesi, ASKİ’nin çalışmaları neticesinde bundan böyle bidonlarda değil, çeşmelerden sularını içebilecek.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x