Turhal Belediyesi’nden eğitime destek

28 Şubat 2013 Perşembe 15:39

Tokat Turhal Belediyesi, ilçede bulunan anaokulu, ilk, orta ve liselere ‘İnteraktif insan vücudu maketi’ hediye etti.İnteraktif maketler, Turhal Kaymakamı Yunus Fatih Kadiroğlu ile Belediye Başkanı Ali Gözen tarafından Belediye Kültür Merkezi...

Turhal Belediyesi'nden eğitime destek

Tokat Turhal Belediyesi, ilçede bulunan anaokulu, ilk, orta ve liselere ‘İnteraktif insan vücudu maketi’ hediye etti.

İnteraktif maketler, Turhal Kaymakamı Yunus Fatih Kadiroğlu ile Belediye Başkanı Ali Gözen tarafından Belediye Kültür Merkezi Konferans Salonunda yapılan bir programla İlçe Milli Eğitim Müdürü Nihat Aymak’a teslim edildi.
İlçe Müdürü Nihat Aymak, duyarlılıklarından dolayı Belediye Başkanı Ali Gözen’e teşekkür etti. Eğitim adına yapılan her katkının ülkenin geleceğine yapılmış bir yatırım olduğunu hatırlatan Müdür Nihat Aymak, interaktif insan maketlerinin isabetli bir karar olduğunu açıkladı. Aymak,” Bizlerin öğrenci olduğu yıllarda insan vücudundaki herhangi bir organı görmek için alçıdan yapılmış, elimizi attığımız zaman da bir tarafı kırılan yada geri yerine takamadığımız eğitim materyallerini görürdük. Tabi zaman içerisinde bilgisayar çağına geçince bunları elektronik ortamda görmeye başladık. Elektronik ortamda görülen, bizzat elle tutulabilen, sesi dinlenebilen eğitim materyallerini görmek bize bugün nasip oldu. Turhal’da göreve başladığım günden itibaren sürekli bizim yanımızda olan, yaptığımız bütün programlara katkı sağlayan, mümkün olduğu kadar okullarımıza ve öğrencilerimize yardımcı olan Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum." dedi.

Kaymakam Y.Fatih Kadiroğlu ise eğitime vermiş olduğu destekten dolayı Turhal Belediyesi’ne teşekkür ederek,”Belediyemiz güzel bir fikir düşünmüş, sizlere yardımcı olacak bu interaktif insan vücutlarını temin etmiş kendilerine teşekkür ediyorum. İnşallah çocuklarımıza eğitim hayatlarında yardımcı olur.” diye konuştu.

Belediye Başkanı Ali Gözen de, organların nerede olduğunu ve ne görevler yaptığını anlatan interaktif insan vücudunun öğrenci ve öğretmenlerimize faydalı olacağını düşündüğünü belirtti.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x