Turhallı ev hanımları öğrenciler yararına kermes düzenledi

06 Nisan 2013 Cumartesi 10:52

Tokat'ın Turhal ilçesindeki yardım gönüllüsü ev hanımları, öğrenciler ve eğitim yararına kermes düzenledi. Kermeste kışlık yiyecekler, el yapımı marmelatlar, pasta ve tatlı çeşitleriyle çeyizlik malzemeler satışa sunuldu. Elde edilecek...

Turhallı ev hanımları öğrenciler yararına kermes düzenledi

Tokat'ın Turhal ilçesindeki yardım gönüllüsü ev hanımları, öğrenciler ve eğitim yararına kermes düzenledi. Kermeste kışlık yiyecekler, el yapımı marmelatlar, pasta ve tatlı çeşitleriyle çeyizlik malzemeler satışa sunuldu. Elde edilecek gelirlerin, ihtiyaç sahibi öğrencilere burs olarak verileceği belirtildi.

Cumhuriyet Mahallesi, Cumhuriyet Caddesi'ndeki Koçaklar Düğün Salonu yanında açılan kermes, 10 gün devam edecek. Açılış törenine Turhal Belediye Başkanı Ali Gözen, İlçe Müftüsü Mehmet Akpınar, İlçe Emniyet Müdürü Salih Turalı, AK Parti İlçe Başkanı Orhan Koç, Turhal Sanayici ve İşadamları Derneği (TUSİAD) Başkanı Sami Dinler, Ticaret Odası Başkanı Sinan Sekman, Özel Yıldırım Koleji Müdürü Nahit Ören, esnaflar ve çok sayıda davetli katıldı. Burada bir konuşma yapan Başkan Gözen, bu tür hizmetlerin önemine dikkat çekerek, desteklenmesi gerektiğini söyledi. Ev hanımlarını özverili çalışmalarından dolayı kutlayan Gözen, "Eğitim için yapılan bütün gayretler takdire şâyandır. Gönüllü hanımları kutluyor, kendilerine ilçemiz halkı adına teşekkür ediyorum." dedi. Kermese katılan Cengiz Esen, Hasan Günaydın ve Hüseyin Genç isimli esnaflar ise hem yemek yiyip hem de öğrencilere fayda sağlamanın güzel bir duygu olduğunu belirterek, emeği geçenlere teşekkür etti.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x