UİB’den iş adamlarına 'Durum Yönetimi' semineri

09 Mart 2015 Pazartesi 10:55

Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB), iş adamları için ‘Durum Yönetimi Semineri’ düzenledi. UİB Konferans Salonu’nda düzenlenen seminerde zihnimizin yapısı, sağ ve sol beyin çalışma prensibi, başarılı insanların sırrı, durum yönetimi,...

UİB'den iş adamlarına 'Durum Yönetimi' semineri

Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB), iş adamları için ‘Durum Yönetimi Semineri’ düzenledi. UİB Konferans Salonu’nda düzenlenen seminerde zihnimizin yapısı, sağ ve sol beyin çalışma prensibi, başarılı insanların sırrı, durum yönetimi, NLP ve öğrenme gibi konular ele alındı.

Konuşmacı Vildan Karadeniz, öncelikle insan zihniyle diğer canlıların zihni arasında bir ayrım yapmanın gerekli olduğunu söyledi. Karadeniz, şu bilgileri verdi: “İnsan zihniyle diğer canlıların zihni arasında bir ayrım yapmak lazım. Bu ayrım, bilimsel olarak beyinden yola çıkarak koyabileceğimiz bir yargı değil ama dışarıdan baktığınızda insanlarla diğer canlılar arasında bir seviye ve kalite farkı var. Çünkü insan zihninin en önemli özelliği kendinin farkında olabilmesi ve bir başka canlının, bir insanın zihninin nasıl çalıştığına dair bir fikre sahip olabilmesidir.”

NLP’nin bir modelleme tekniği olduğunun altını çizen Karadeniz, “NLP, modelleme yapmak için öznel deneyimlerimizi nasıl yapılandırdığımızı, değerlerimiz ve inançlarımızın neler olduğunu ve duygularımızı nasıl yarattığımızı araştırır. Deneyimlerimizin sonucunda iç dünyamızı nasıl yapılandırdığımızı ve ona nasıl anlam yüklediğimizi inceler. Hiçbir olay kendi içerisinde bir anlam taşımaz, ona anlamı biz veririz ve farklı insanlar aynı olaya farklı anlamlar yükleyebilirler. NLP, içimizdeki deneyimi araştırır.” dedi. UİB eğitimleri 11 Mart Çarşamba günü Dış Pazarda Müşteri Bulma Teknikleri Semineri ile devam edecek.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x