Ümraniye Ülkü Ocakları Dualarla Açıldı

22 Aralık 2012 Cumartesi 18:43

Ümraniye ülkü ocakları halkın yoğun ilgisiyle kapılarını tekrardan hizmete açtı. Açılış beklendiği üzere bir hayli kalabalıktı. Ümraniye bölgesi dışında İstanbul’un diğer ilçelerinden ve il teşkilatından önde gelen isimler organizasyonda yer aldı.

Ümraniye Ülkü Ocakları Dualarla Açıldı
Foto galeriye git Kurdeleyi İstanbul Ülkü Ocakları başkanı Gökmen Kantarın kestiği açılışta Medine Camisi imamı Kuran-ı Kerim okudu. Yapılan duanın ardından kurdele kesildi. Açılış konuşmasını Ümraniye Ülkü Ocakları başkanı Adem Yıldız yaptı. İl ocak başkanı Gökmen Kantar’ın birlik ve beraberlik ve milli direnç ruhu kokan konuşması ilgi ile dinlendi. MHP Merkez Yönetim Kurulu üyeleri Hayrettin Nuhoğlu ve Niyazi Paksoy duygu dolu kısa selamlama konuşması yaptılar. Toplantıya MHP ilçe başkanı, ilçe ocak başkanı katıldı. Ümraniye Türk Ocakları başkanı avukat Faruk Ülker, MHP Ümraniye ilçe başkanı Sedat Özmen ,Sultanbeyli ilçe başkanı Şamil Kural ve Sancaktepe MHP ilçe başkanı Orhan Genç katılımcılar arasında yerini aldı. Katılanlar arasında MHP Ümraniye İlçe eski başkanı Sabri Şenel de vardı. Toplantıya yoğun ilgi ile heyecanın dorukta olduğu, sevincin gözlerden okunduğu, soğuk bir Ümraniye gününde gönüller, sevdalar ve geleceğe ait umutlar tazelendi.

Ümraniye halkının büyük ilgi gösterdiği açılışa katılanlar arasında; 

 

MHP MYK Üyeleri Hayrettin Nuhoğlu, Niyazi Paksoy

MHP İstanbul 1.Bölge Başkanı Aziz Aydoğdu

Ülkü Ocakları İstanbul İl Başkanı Gökmen Kantar

Ülkü Ocakları İstanbul İl Teşkilat Başkanı Yavuz Tellioğlu

Ülkü Ocakları İstanbul 1.Bölge Başkanı Muharrem Akyüz, 2. Bölge Başkanı Gökhan Yiğit

MHP Ümraniye İlçe Başkanı Sedat Özmen, Sultanbeyli İlçe Başkanı Şamil Kural, Sancaktepe İlçe Başkanı Orhan Genç

Eski MHP Milletvekili adayı Sabri Şenel, Eski MHP İstanbul İl Yöneticisi Ünsal Bilgiç 

Ülkü Ocakları İstanbul İl yöneticileri ve ilçe ocak başkanları katılım gösterdi.

 

Programın açılış konuşmasını Ümraniye Ülkü Ocakları başkanı Adem Yıldız gerçekleştirdi. 

 

Ardından söz alan İl Başkanı Sayın Gökmen Kantar'ın sözleri şu şekildeydi;

 

Değerli Dava Arkadaşlarım,

Ülkü Mücadelesinin Kutlu sancaktarları,

Milliyetçi-Ülkücü Hareketin büyük Türkiye’sini inşa edecek olan yılmaz neferler,

Bahtiyarlığı kelimelerle ifade edilmeyecek kadar büyük önemi satırlara sığdırılamayacak kadar güçlü olan mühim bir günün heyecan ve mutluluğunu hep beraber en derinden hissetmeliyiz.Zira bugün Ümraniye’miz Milliyetçi-Ülkücü Hareketin otağı, genç kardeşlerimizin eğitim ve kültür ateşiyle yoğrulduğu Ümraniye Ülkü Ocağımıza kavuşmaktadır. Özellikle bu uğurda az ya da çok fark etmeksizin emeği bulunan bütün kardeşlerime ağabeylerime ülküdaşlarıma teşekkürlerimi sunuyorum. Cenab-ı Allah’ın kendilerinden razı olmalarını temenni ediyorum.

Değerli Türk Milliyetçileri dava arkadaşlarım 40 küsur sene evvel en zor şartlarda filizlenen kutlu davamız ülkücülük kutlu yuvamız Ülkü Ocakları yıllar içerisinde bütün baskı sindirme ve tehditlere rağmen dirayetini kaybetmemişti. Ülküsünü, ocağını en küçüğünden en büyüğüne kadar yaşatmış sokak, mahalle, il, ilçe toplumun her bünyesinde bir sancak gibi dalgalanmış bugün hak ettiği mertebeye ulaşmıştır. Ülkü Ocakları dünyanın en büyük ve kapsamlı gençlik tabanı ülkücüler ise bu yuvanın yılmaz yıkılmaz bozkurtları olarak belirmiştir.

Değerli Dava Arkadaşlarım,

Kökü mazide olan atiyiz. Nerede olduğumuzu biliyoruz. Geleceğin bizlerden ne istediğinin farkındayız. Ancak mazimizi de her daim zihnimizde diri tutuyor unutmuyoruz. Biliyoruz ki ülkümüz geçmişte ki ağabeylerimizin can ve kan fedakarlığı ile bugünlere geldi. Onları başta Başbuğumuz Alparslan Türkeş olmak üzere rahmet, minnet ve şükranla yad ediyorum. Ruhları şad olsun. Bizlere düşen ise mazimize özümüze, ülkümüze ve başbuğumuza laik olabilmektir. Kutlu bozkurtlar baş eğecekseniz yalnızca Allah’a eğin. Teslim olacaksanız yüce kitabımıza ve peygamberimize olun. Karşılıksız sevecekseniz yalnızca vatana, millete, aileye karşı bu duyun. Fedakar ve feragat ile dost fitne ve kibir ile hasım olmayı unutmayın okuyun öğrenin. Gücümüzün yettiğince bizleri ve ülkümüzü anlatın. Semtinizin en ulu çınarından en yaşlı insanına caminizden okulunuza vefadan paylaşmaya her şeye laik her şeye sahip her şeyin farkında olun. Tek bir ülkücünün yaşadığı yer ülkücü törenin yaşayacağı yerdir. Bunun içinde Ümraniye'de ülkücülerin ve Ülkü Ocaklarının baki olacağına zerre kadar şüphem bulunmaktadır. Bunun içinde Ümraniye’deki bozkurtlara taşıdıkları sorumluluğun büyük çıktıkları yolun çetin olduğunu hatırlatıp bunu unutmamalarını rica ediyorum. Unutulmamalıdır ki teşkilatsız bir mücadelenin yürütülmesi mümkün değildir. Bu nedenle bu kutsal ocağımızı Türk-İslam dünyasına hayırlara vesile olmasını diliyorum. Atsız Hoca’nın dediği gibi gönülleri birleşenler selam sizlere uzaklarda dertleşenler selam sizlere Ümraniye'nin bozkurtları selam sizlere. Selam sizlere Şanlı Ümraniye'nin Bozkurtları. Selam sana Şanlı Ümraniye, Başbuğ Alparslan Türkeş'in bozkurtları geldi.

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!

 

İl Başkanı Gökmen Kantar'ın ardından MHP MYK üyeleri de günün anlam ve önemini anlatan birer konuşma gerçekleştirdiler. Konuşmaların ardından misafirler ile karşılıklı sohbetlerden sonra program son buldu.

Yorum Gönder

@name x