Üniversite için atılan imzalar on binleri aştı

15 Şubat 2013 Cuma 13:59

Mersin’in Tarsus ilçesinde ‘Tarsus Üniversitesi’ kurulması için halkın desteğini sağlamak ve konuyu kamuoyuna yansıtmak amacıyla başlatılan imza kampanyası birinci haftasını tamamladı.Tarsus Kaymakamı Orhan Şefik Güldibi kampanyanın...

Üniversite için atılan imzalar on binleri aştı

Mersin’in Tarsus ilçesinde ‘Tarsus Üniversitesi’ kurulması için halkın desteğini sağlamak ve konuyu kamuoyuna yansıtmak amacıyla başlatılan imza kampanyası birinci haftasını tamamladı.

Tarsus Kaymakamı Orhan Şefik Güldibi kampanyanın on bininci imzasını standı ziyaretinde attı. On bin birinci imzanın sahibi ise Tarsus İlçe Emniyet Müdürü Yaşar Aksoy oldu. Milli Eğitim Müdürü Ahmet Sefa Demir ve CHP İlçe başkanı Mehmet Özel de standa gelerek imza attılar.

Tarsus Kent Konseyi Başkanı Ali Cerrahoğlu, imza atan tüm isimlerin http://www.tarsusuniversitesi.com adresinden görülebildiğini söyledi.
Cerrahoğlu, “Kampanya yarenlik alanındaki tek standla ve kısmi zamanlı olarak Tarsus AVM'de devam ediyor. Kampanyamıza daha sonra Hükümet Konağı da eklendi. Kampanya halen yarenlik alanı ve hükümet konağında devam etmekte. İmza sayısı bugün itibariyle on bir bini (11000) aştı, kayıtlar devam ediyor. Kampanyaya resmi ve sivil toplumun her kesiminden ilgi büyük. Standa gelerek imza atan vatandaşların üniversite konusunda bir bütün oldukları görülüyor.” dedi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x