Üniversiteye hazırlanan öğrencilere Osmangazi desteği

27 Nisan 2015 Pazartesi 15:46

Bursa Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, üniversite sınavına hazırlanan lise son sınıf öğrencilerine Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS) Deneme Kitabı dağıttı.Dündar, içerisinde matematik ve geometri derslerinden toplam bin 2 bin 600...

Üniversiteye hazırlanan öğrencilere Osmangazi desteği

Bursa Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, üniversite sınavına hazırlanan lise son sınıf öğrencilerine Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS) Deneme Kitabı dağıttı.

Dündar, içerisinde matematik ve geometri derslerinden toplam bin 2 bin 600 sorunun yer aldığı deneme kitaplarının, 6 bin 500 lise son sınıf öğrencisine dağıtılacağını söyledi. Şehit Komando Er Samet Saraç Anadolu Lisesi’nde öğrenim gören lise son sınıf öğrencileri ile bir araya gelen Dündar, Osmangazi Belediyesi olarak her sene lise son sınıf öğrencilerine üniversiteye hazırlık kitabı dağıttıklarını söyledi.

Dündar, “Biz de gençlerimizin eğitimlerine katkı sağlamak adına lise son sınıf öğrencilerimize LYS kitabı dağıtıyoruz. Doğru cevaplanmış bir sorunun ne getireceği hiç belli olmaz. Öğrencilerimiz, dağıtmış olduğumuz kitaplardan öğrendikleri bir soru ile üniversite sınavında on binlerce kişinin önüne geçebilir, istedikleri üniversiteyi kazanabilir. İnşallah tüm öğrencilerimiz üniversite sınavında başarılı olurlar. İstedikleri üniversite ve bölümü kazanarak hayallerini gerçekleştirirler.” diye konuştu.

Şehit Komando Er Samet Saraç Anadolu Lisesi Müdürü Mehmet Şahin de, Osmangazi Belediyesi tarafından dağıtılan kitapların öğrencilere büyük katkı sağlayacağını belirterek Dündar’a teşekkür etti.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x