Uşak Valisi Erden: İlimizde tarımın gelişmesi öncelikli hedeflerimiz arasında

07 Mart 2013 Perşembe 12:00

Uşak Valisi Mehmet Ufuk Erden, "İlimizde tarımın gelişmesi, öncelikli hedeflerimiz arasında." dedi. Erden Pancar Ekicileri Kooperatifi, Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği ve Ziraat Odası'nı ziyaret etti.İlk ziyaretinde Kooperatif Başkanı...

Uşak Valisi Erden: İlimizde tarımın gelişmesi öncelikli hedeflerimiz arasında

Uşak Valisi Mehmet Ufuk Erden, "İlimizde tarımın gelişmesi, öncelikli hedeflerimiz arasında." dedi. Erden Pancar Ekicileri Kooperatifi, Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği ve Ziraat Odası'nı ziyaret etti.

İlk ziyaretinde Kooperatif Başkanı Zafer Arpacı'dan çalışmaları hakkında bilgi alan Vali Erden, şeker pancarı üretiminin Uşak için çok önemli bir gelir kaynağı olduğunu söyledi. Türkiye'nin ilk şeker fabrikasının Uşak'ta kurulduğunu ve bugün hâlâ faaliyette bulunduğunu vurguladı. Kooperatifin depo ve satış mağazasını da gezen Erden, daha sonra Uşak Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği'ne gitti. Birlik Başkanı Ahmet Yılmaz'dan bilgi alan Erden, ilin hayvan ürünlerine önemli katkı sağladıklarını belirterek, “Et ve süt, insanımızın en önemli besin kaynaklarındandır. Birliğimiz de elindeki imkanları en iyi şekilde kullanarak, ilimizdeki hayvansal üretimle ilgili yol gösterici oluyor. Bünyesinde kurduğu laboratuvarla üretimde kalitenin yükseltilmesine önemli katkılar sağlıyor. Bu çalışmalarından dolayı birlik yönetimine teşekkür ediyorum.” dedi. Son olarak gittiği Uşak Ziraat Odası'nda Başkan Nafiz Mıdık’tan bilgi alan Vali Erden, burada yaptığı açıklamada şunları kaydetti: ''Tarım sektörünün sorunlarını tespit etmek ve gelişmeleri birlikte değerlendirmek için sektör temsilcileriyle görüşüyoruz. İlimizde tarımın gelişmesi, öncelikli hedeflerimiz arasında. İlimizde tarım oldukça gelişmiş düzeyde olmakla birlikte modern yöntemlerle verimliliği arttırmak ve çiftçinin daha fazla gelir etmesini sağlamak mümkün olabilir.”

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x