Uşak'taki Akse Çamlığı’nda hayvanat bahçesi yapılıyor

22 Aralık 2012 Cumartesi 10:46

Uşak Belediyesi, Akse Çamlığı’nı güzelleştirerek herkesin gezip piknik yapabileceği bir yer haline getirmek için çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda bir de hayvanat bahçesi yapılacak. Yaklaşık 3 bin 500 metrekare alanda hizmet verecek...

Uşak'taki Akse Çamlığı'nda hayvanat bahçesi yapılıyor

Uşak Belediyesi, Akse Çamlığı’nı güzelleştirerek herkesin gezip piknik yapabileceği bir yer haline getirmek için çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda bir de hayvanat bahçesi yapılacak. Yaklaşık 3 bin 500 metrekare alanda hizmet verecek hayvanat bahçesinde, 15 civarında hayvan barınma noktası olacak. Maliyeti ise 75 bin lirayı bulacak.

Konu hakkında bilgi veren Uşak Belediye Başkanı Ali Erdoğan, "Akse Çamlığı, başından bu yana önem verdiğimiz mesire alanları arasında. Özellikleriyle şehir merkezlerinde az rastlanacak güzelliğe sahip olmakla birlikte biz de yaptığımız değişikliklerle daha iyi hale getiriyoruz. Hayvanat bahçesi de bu düşünceyle ortaya çıkmış bir projedir." dedi. Uşak’ın hayvanat bahçesi konusunda sıkıntısı olduğunu dile getiren Başkan Erdoğan, “Hayvanat bahçesini zamanla daha iyi noktalara getirmek istiyoruz. Bu nedenle adım adım büyütmeyi planlıyoruz. İleride herkesin gidip çocuklarına hayvanları öğretebileceği güzel bir yer ortaya çıkacak.” şeklinde konuştu.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x