Vali Işın, Şemsi Tebrizi'nin kabrini ziyaret etti

13 Mayıs 2015 Çarşamba 10:06

Ağrı Valisi Musa Işın, Iğdır Valisi Davut Haner ile birlikte İran'da bulunan Şemsi Tebrizi'nin kabrini ziyaret etti.Ağrı Valisi Musa Işın, Iğdır Valisi Davut Haner ve iki ilin heyetleri ile birlikte Türkiye-İran Sınır İlleri Ekonomik...

Vali Işın, Şemsi Tebrizi'nin kabrini ziyaret etti

Ağrı Valisi Musa Işın, Iğdır Valisi Davut Haner ile birlikte İran'da bulunan Şemsi Tebrizi'nin kabrini ziyaret etti.

Ağrı Valisi Musa Işın, Iğdır Valisi Davut Haner ve iki ilin heyetleri ile birlikte Türkiye-İran Sınır İlleri Ekonomik İşbirliği Toplantısı'na katılmak üzere İran'ın Hoy kentine geçti. Hoy Valisi Hüseyin Seyvani Asl tarafından karşılanan heyet daha sonra kent gezisine katıldı. Hoy kentinde bulunan Şemsi Tebrizi'nin kabrinde dua eden Vali Musa Işın, Urumiye televizyonuna 'Sınır İlleri Ekonomik İşbirliği Toplantısı'nı değerlendirdi.

Anadolu'dan, Mevlana'dan Şemsi Tebrizi'ye selam getirdiklerini belirten Vali Işın, "Atalarımız da yüzyıllar önce bu topraklarda birlikte yaşadılar. Bin yıllık ortak kültürümüz var. O yüzden biz kendimizi evimizde hissediyoruz. Bizi burada ağırlayan herkese teşekkür ediyorum. Umarım bu toplantılarda daha fazla mesafe katederiz ve sorunların aşılmasına vesile olur." ifadelerinde bulundu.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x