Vali Şentürk, Türkiye Şampiyonu Urkuş Işık'ı ödüllendirdi

12 Mart 2015 Perşembe 13:59

Kırşehir Valisi Necati Şentürk, Yıldız Kızlar Kros Türkiye Şampiyonası'nda birinci olan Urkuş Işık'ı makamında kabul etti.İl Milli Eğitim Müdürü Osman Elmalı başkanlığında yapılan ziyarette Gençlik ve Spor İl Müdürü Şaban...

Vali Şentürk, Türkiye Şampiyonu Urkuş Işık'ı ödüllendirdi

Kırşehir Valisi Necati Şentürk, Yıldız Kızlar Kros Türkiye Şampiyonası'nda birinci olan Urkuş Işık'ı makamında kabul etti.

İl Milli Eğitim Müdürü Osman Elmalı başkanlığında yapılan ziyarette Gençlik ve Spor İl Müdürü Şaban Güneş, Atatürk Ortaokulu Müdürü Süleyman Yıldır, Antrenör Ziya Kaya ve Türkiye birincisi Urkuş Işık yer aldı.

Vali Necati Şentürk, Türkiye şampiyonu olan Urkuş Işık'ın başarısının diğer sporculara da örnek olması gerektiğini söyledi. Bu tür başarıların Kırşehir'den çıkmasından dolayı onur duyduğunu belirten Vali Şentürk, "Kızımız, Diyarbakır'da düzenlenen Yıldız Kızlar Atletizm Şampiyonası'nda 120 genç sporcu arasından birinci olarak altın madalya kazandı. Eğitimde zirvede olan ilimizin spor alanında gösterdiği bu başarının yeni başarılarla devam edeceğine inanıyorum." dedi.

Konuşmasının ardından Vali Necati Şentürk, 7. sınıf öğrencisi Urkuş Işık'ı altınla ödüllendirdi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x