Vali Yazıcı, Kongre ve Kültür Merkezi'ni inceledi

18 Ocak 2013 Cuma 19:43

Yozgat Yozgat Valisi Abdulkadir Yazıcı, Bozok Üniversitesi Erdoğan Akdağ Kampusü'nde yapımı tamamlanmak üzere olan Kongre ve Kültür Merkezi'nde incelemelerde bulunarak Üniversite Rektörü Prof. Dr. Tamer Uçar’dan bilgi aldı. Vali Yazıcı,...

Vali Yazıcı, Kongre ve Kültür Merkezi'ni inceledi

Yozgat Yozgat Valisi Abdulkadir Yazıcı, Bozok Üniversitesi Erdoğan Akdağ Kampusü'nde yapımı tamamlanmak üzere olan Kongre ve Kültür Merkezi'nde incelemelerde bulunarak Üniversite Rektörü Prof. Dr. Tamer Uçar’dan bilgi aldı.

Vali Yazıcı, inceleme sonrası yaptığı açıklamada Bozok Üniversitesi'nin gelişimine değindi. Bozok Üniversitesi'nin sürekli gelişen, kendisini yenileyen 10 bini aşkın öğrencisi ile bilime hizmet eden bir yükseköğretim kurumu olduğunu belirten Vali Yazıcı, "Orta Anadolu’nun en büyük Kongre ve Kültür Merkezi Bozok Üniversitesi bünyesinde yer alıyor olması heyecan verici. İlimizde uluslararası düzeyde çalıştaylar, sempozyumlar düzenlenebileceği bir yere ihtiyaç vardı ve bu ihtiyacımız Üniversite kampüsüne inşa edilen Kongre ve Kültür Merkezi ile çözülecek." dedi.

Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tamer Uçar’da Kongre ve Kültür Merkezi bünyesinde 850 kişi kapasiteli çok amaçlı kullanıma sahip büyük salonun yanı sıra 200 kişilik orta büyüklükte bir salon ve 8 adet 80-100 kişi oturma kapasiteli salonların mevcut olduğunu kaydetti. Rektör Uçar, "Böyle imkanlara sahip olan Kongre ve Kültür Merkezimizde uluslararası organizasyonlara ev sahipliği yapacağız Üniversitemiz için çok büyük kazanım olan Kongre ve Kültür Merkezi'ni 20 gün içerisinde hizmete açmayı planlıyoruz. Buradan hem öğrencilerimiz hem de akademik çalışmalar için kullanılabileceği gibi halkımızda çok rahatlıkla istifade edebilecektir. Binanın büyük salon dışında kalan kısımların inşaatını yaptıran hayırsever iş adamımız Erdoğan Akdağ Bey’e çok teşekkür ediyorum. İç Anadolu’da ve Türkiye Üniversiteleri içerisinde sayılı büyüklükteki Kongre Kültür Merkezimiz hem Yozgat’ımıza hem üniversitemize hayırlı uğurlu olsun." diye konuştu.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x